niedziela, 7 marca, 2021

Początek potężnej suszy [05.08.2020] [POGODA]

-REKLAMA-
-REKLAMA-

Początek potężnej suszy. Kukurydza będzie szybko zasychać. Na polach szaleć będą kurze Jasie.

W nocy i w środę w godzinach przedpołudniowych oraz popołudniowych na południowym wschodzie kraju możliwe będą jeszcze burze z intensywniejszym deszczem do 12 mm i silniejszym wiatrem do 70 km/h.

Na zachodzie i północy noc bezchmurna, na południu, północnym wschodzie i w centrum do północy sporo chmur, nad ranem niemal bezchmurnie. Temperatura spadnie do zaledwie 5/8 stopni na Kaszubach, 8/11 stopni na zachodzie, północy i południowym zachodzie kraju, 10/12 stopni od Suwałk po Warszawę, Łódź, Opole. Najcieplejsza noc na wschodzie- 12/15 stopni.

Od samego rana na zachodzie i północy błękit nieba. W centrum i na południu oraz północnym wschodzie zachmurzenie małe i umiarkowane- po południu niemal bezchmurnie.

Słaby wiatr, błękit nieba sprawi, że temperatura będzie bardzo szybko rosła.

Po południu na zachodzie i północy do 26 stopni. Na wschodzie do 25 stopni. Najchłodniej od  Mazur po centrum i Małopolskę- ledwie 22/23 kreski powyżej zera.

Po godzinie 18:00 w całym kraju zrobi się bezwietrznie.

Bezwietrzna aura towarzyszyć nam będzie również przez kilka następnych poranków i wieczorów. W ciągu dnia wiatr słaby z licznymi zjawiskami Dust Devie- podczas których wiatr lokalnie osiągnie 60 km/h- przypominają one małe tornada unoszące tumany kurzu, słomy, siana w powietrze.

Od czwartku oprócz blękitu nieba na termometrach od 27 do 32 stopni- będzie duszno, gorąco i nieprzyjemnie.

-REKLAMA-
Avatar
Agro Profil
Magazyn rolniczy Agro Profil tworzony jest przez redaktorów rolników. Praktyczne podejście do problemów jest dla nas najważniejsze.

Napisz komentarz

Podobne artykuły

ARiMR ostrzega przed wypalaniem traw!

Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa ostrzega i przypomina, że wypalanie traw jest niezgodne z prawem. Grożą też za to surowe sankcje karne i cofnięcie...

Na rynku drobiu bezruch lub spadek cen!

Ożywienie w krajowych skupach jakie towarzyszyło nam przez zaledwie parę chwil wyhamowało. Nie obserwujemy obecnie wzmożonego popytu czy też znacznych ruchów cen. Za niemal...

Będą oceny wpływu na rolnictwo?

Jak ujawnił podczas czwartkowej (4 marca br.) wideokonferencji Komisarz Europejski ds. Rolnictwa i Rozwoju Wsi Janusz Wojciechowski, w czerwcu br. ogłoszona zostanie unijna Długofalowa...

Śledź nas

21,252FaniLubię to
395ObserwującyObserwuj
6,660SubskrybującySubskrybuj

Ostatnie artykuły