czwartek, 25 lutego, 2021

Piątka Kaczyńskiego – apel i sprzeciw środowisk żydowskich!

-REKLAMA-
-REKLAMA-

Europejskie Stowarzyszenie Żydów także odniosło się do prac nad nowelizacją Ustawy o ochronie zwierząt zwaną: „Piątką Kaczyńskiego”.
W odniesieniu do przegłosowanego wczoraj przez Senat RP  vacatio legis dla kontrowersyjnych przepisów dotyczących zakazu uboju rytualnego na potrzeby odbiorców z zagranicy, przewodniczący Europejskiego Stowarzyszenia Żydów Rabin Menachem Margolin, oświadczył, że jest podbudowany sprzeciwem wobec projektu ustawy. Jednak – jak zaznaczył – nie jest to koniec starań środowisk żydowskich o zniesienie ewentualnego zakazu.

List otwarty w sprawie uboju

Dodajmy, że Rabin Menachem Margolin był też inicjatorem listu otwartego podpisanego przez wielu żydowskich przywódców i parlamentarzystów z całej Europy i Izraela, w którym wyrażono sprzeciw wobec zawartych w projekcie ustawy zapisów o koszernym mięsie. Sygnatariusze listu wezwali też Rząd Rzeczypospolitej do ich odrzucenia.

– Zapisy dotyczące eksportu mięsa koszernego zawarte w tym projekcie ustawy były bardzo surowe – wyznaje Rabin Margolin. – Nie budzi też mojego zdziwienia to, że nie cieszą się one poparciem ze strony polskich rolników i nie wzbudzają entuzjazmu w samym Senacie. Dziękujemy wszystkim senatorom, którzy zareagowali w tak zdecydowany sposób i zajęli pryncypialne stanowisko, a także wszystkim parlamentarzystom i przywódcom żydowskim z całej Europy, którzy zabrali głos w tej sprawie. Jednak batalia jeszcze się nie skończyła. Została tylko odłożona w czasie.

Przewodniczący Europejskiego Stowarzyszenia Żydów Rabin Menachem Margolin, w imieniu środowisk skupionych w jego organizacji zapewnił, że nadal sprzeciwiać się będzie  projektowi nowelizacji ustawy. A podłożem takiej postawy jest ugruntowana i przemyślana postawa światopoglądowa.

– W najbliższych tygodniach i miesiącach podwoimy nasze wysiłki, aby obecny stan rzeczy (- czyli brak zakazu uboju rytualnego na potrzeby odbiorców zagranicznych – przyp. red.), pozostał w mocy również po roku 2025 – dodaje Rabin.

Izraelczycy cenią polskie mięso

Przypomnijmy też, że środki masowego przekazu w samym Izraelu bardzo krytycznie odnoszą się do zapisów nowelizacji Ustawy o ochronie zwierząt. Natomiast pochodzące z Polski mięso przygotowane zgodnie z religijnymi nakazami judaizmu  jest tam wysoko cenione i kupowane.   


Źródło: Europejskie Stowarzyszenie Żydów

-REKLAMA-
Robert Gorczyński
Robert Gorczyńskihttps://agroprofil.pl/
Działa na styku: instytucje, organizacje, problemy rolników. Zafascynowany etosem pracy rolnika, tradycjami i kulturą polskiej wsi.

Napisz komentarz

Dodaj odpowiedź

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Podobne artykuły

Aktywiści żądają zakazu reklam mięsa!

Kolejne dzieło zostało wymierzone w hodowców zwierząt. Tym razem tyczy się zakazu reklamowania mięsa. Na pomysł wpadł niemiecki Greenpeace a wątek przejęła eurodeputowana Sylwia...

Fosfarm nowość w ofercie nawozowej Grupy Azoty

Oferta Grupy Azoty została wzbogacona o linię produktów Fosfarm, czyli nowoczesnych i przyjaznych dla środowiska nawozów NPK. Stanowią one racjonalne i efektywne źródło składników...

Na którym miejscu uplasowała się Polska w rankingu bezpieczeństwa żywności?

W 2020 już po raz 9. organizacja Economist Intelligence Unit (EIU) opublikowała Globalny Indeks Bezpieczeństwa Żywności (GFSI). Sponsorem publikacji jest Corteva Agriscience. W edycji 2020 GFSI...

Śledź nas

21,182FaniLubię to
395ObserwującyObserwuj
6,290SubskrybującySubskrybuj

Ostatnie artykuły