W centrum ostatni zauważalny opad deszczu wystąpił dokładnie miesiąc temu. Na Pomorzu Zachodnim jest już tak mokro, że na polu grzęźnie ciężki sprzęt. Niebawem przez zachód kraju przejdą solidne opady deszczu, a na Pomorzu Zachodnim będą to nawet ulewy.

Przed nami piątek, który od rana do wieczora nigdzie nie przyniesie opadów deszczu. Słaby wiatr, duża ilość wilgoci wpłynie na powstanie dużej ilości mgieł, których najwięcej będzie na zachodzie, północy i wschodzie kraju, a także w kotlinach górskich.

W ciągu dnia sporo słońca powinno pojawić się na południu i środkowym wschodzie kraju. Wieczorem od zachodu chmur stopniowo ma przybywać i po północy rozpoczną się silne i długotrwałe opady deszczu na zachodzie kraju.

Nad ranem chłodno na południu i w centrum kraju, gdzie temperatura ponownie spadnie w okolice 0 stopni. Na pozostałym obszarze nie mniej niż +6 stopni.  W ciągu dnia temperatura dość wyrównana w regionach gdzie mgły szybko odpuszczą. Tutaj odnotujemy około +11/+13 stopni. Na północy około +9 stopni, a tam gdzie mgły utrzymają się przez większość dnia (na zachodzie i lokalnie północy) temperatura zatrzyma się na maksymalnie +5/+6 stopniach.

Wiatr słaby lub nie odczuwalny.

Łukasz Sieligowski