wtorek, 2 marca, 2021

Od jutra dwudniowe ocieplenie, które zakończy się ochłodzeniem [POGODA]

-REKLAMA-
-REKLAMA-

W nocy z zachodu na wschód Polski przemieszczał się będzie front ciepły. Przyniesie on kilkunasto minutowy deszcz na zachodzie, północy i w centrum kraju. Nad ranem pokropi miejscami od Podlasia po wschodnie Mazowsze i północną Lubelszczyznę.

Temperatura bardzo wysoka na poziomie 3/4 stopni na południowym wschodzie i w Małopolsce. 6/8 stopni na północy, wschodzie i w centrum do 9/12 stopni na wybrzeżu i zachodzie. Z racji ciepłego frontu, miejscami pojawią się zamglenia.

W ciagu dnia bez opadów. Na południu i zachodzie, w centrum również wieczorem pokaże się słońce. Wschód i północ raczej przez większość dnia pod chmurami, ale bez deszczu.

Wiatr powieje słabo na południe od Zielonej Góry, Łodzi, Lublina- w porywach do 20 km/h z południa. Na wybrzeżu porywy przekroczą 45 km/h. Na pozostałym obszarze powieje do 20/35 km/h.

Temperatura na Pogórzu Sudeckim podskoczy do nawet 15 stopni Celsjusza. Na zachodzie, południu oraz w rejonie Poznania, Kalisza, Wielunia 12/14 stopni. Najchłodniej na Podkarpaciu, Roztoczu, Ziemi Świętokrzyskiej- około 8/10 stopni. Na pozostałym obszarze 10/12 stopni.

Jeśli chodzi ochłodzenie, które przed nami to najchłodniej będzie w sobotę. Ale już od niedzieli popołudnia ocieplenie i poniedziałkowy poranek już przeważnie bez przymrozków.

-REKLAMA-
Avatar
Agro Profil
Magazyn rolniczy Agro Profil tworzony jest przez redaktorów rolników. Praktyczne podejście do problemów jest dla nas najważniejsze.

Napisz komentarz

Dodaj odpowiedź

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Podobne artykuły

Po przymrozkach i mgłach czeka nas ocieplenie [POGODA]

Prędkość wiatru na wschodzie kraju w nocy osłabnie. Pozowli to powstaniu mgieł na przeważajacym obszarze Polski. Dodatkowo miejscami pojawią się przymrozki do -3/-1 stopnia....

Kredyty zamiast odszkodowań?

Nie umilkły jeszcze echa ubiegłotygodniowej konferencji prasowej związków i organizacji branżowych hodowców norek przed siedzibą Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi, kiedy to żywo komentowano...

Waloryzacja rolniczych emerytur i rent KRUS

Od wczoraj (1 marca br.) kwoty świadczeń emerytalno-rentowych KRUS podlegają podwyższeniu zgodnie ze wskaźnikiem waloryzacyjnym, który wynosi: 104,24% (i nie mniej niż 50 zł). W...

Śledź nas

21,235FaniLubię to
395ObserwującyObserwuj
6,330SubskrybującySubskrybuj

Ostatnie artykuły