niedziela, 20 czerwca, 2021

Od dziś ARiMR przyjmuje wnioski

-REKLAMA-
-REKLAMA-

Grupy i organizacje producentów

Ruszył  nabór wniosków

Przypomnijmy: już od dziś (19 października br.) Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa przyjmuje wnioski o wsparcie na „Tworzenie grup producentów i organizacji producentów”.

Kto może się ubiegać?

Nabór adresowany jest do nowych grup producentów rolnych uznanych od 14 grudnia 2019 r. Przy czym, aby móc ubiegać się o wsparcie grupy te muszą składać się z osób fizycznych prowadzących działalność jako mikro, małe
lub średnie przedsiębiorstwo.

O dofinansowanie mogą także starać się organizacje producentów uznane na podstawie ustawy z 11 marca 2004 r. o organizacji niektórych rynków rolnych albo z 20 kwietnia 2004 r. o organizacji rynku mleka i przetworów mlecznych.
Wsparcia nie może natomiast otrzymać podmiot zrzeszający producentów drobiu, wyrobów z mięsa drobiowego i jego podrobów oraz owoców i warzyw.

Do 100 tysięcy euro rocznie

– Rolnicy, którzy  zdecydują się na wspólne działanie mogą uzyskać wsparcie nawet do 100 tys. euro rocznie – wyjaśnia Prezes ARiMR Tomasz Nowakowski. – Wsparcie przyznawane jest w okresie pierwszych 5 lat działania grupy lub organizacji producentów liczonych od dnia jej uznania i stanowi procentowy ryczałt od wartości przychodów netto grupy lub organizacji producentów.

Dodajmy, że w pierwszym roku jest to 10 proc. przychodów netto, w drugim – 9 proc., w trzecim – 8 proc, w czwartym roku – 7 proc. i w piątym – 6 proc.

Informacje o naborze

Wnioski składać można w oddziałach regionalnych ARiMR.  Nabór potrwa do 30 listopada 2020 r.

Szczegółowe informacje dostępne są na stronie internetowej ARiMR, w punktach informacyjnych w biurach powiatowych i oddziałach regionalnych Agencji. Można też skorzystać z bezpłatnej infolinii pod numerem tel.: 800-38-00-84.

Źródło: ARiMR
Foto: Pixabay

-REKLAMA-
Robert Gorczyński
Robert Gorczyńskihttps://agroprofil.pl/
Działa na styku: instytucje, organizacje, problemy rolników. Zafascynowany etosem pracy rolnika, tradycjami i kulturą polskiej wsi.

Napisz komentarz

Dodaj odpowiedź

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Podobne artykuły

Upał będzie narastał [POGODA]

W nocy gorąco na zachodzie, północy i w centrum gdzie będzie od 20 do 23 stopni, a lokalnie na wybrzeżu do 24 stopni. Tym...

Nasz eksport zbóż poza UE zbliżył się do rekordu z poprzedniego sezonu

Od początku sezonu 2020/21 eksport wszystkich zbóż z Polski (poza UE) wynosi 3,34 mln ton i jest o 3% większy w stosunku do analogicznego...

W nocy na zachodzie i północy powyżej 20 stopni [POGODA]

Dziś wieczorem największa szansa na burze jest w rejonie Świnoujścia, Dziwnowa- tu już teraz wiadomo, że popada niemalże na pewno. W nocy wszystkie opady...

Śledź nas

22,339FaniLubię to
395ObserwującyObserwuj
7,790SubskrybującySubskrybuj

Ostatnie artykuły