czwartek, 4 marca, 2021

Ocieplenie i słabszy wiatr [POGODA]

-REKLAMA-
-REKLAMA-

W nocy sporo chmur, jedynie na krańcach południowych możliwe przejaśnienie. Na Pomorzu Zachodnim i Środkowym po północy spadnie niewielki deszcz lub mżawka w ilości 1-3 mm. Temperatura w całym kraju dodatnia na poziomie 1-2 stopnie na wschodzie i w centrum do 3-5 stopni na północy i zachodzie. Chłodniej od około -2 do 0 stopni na południu. Wiatr na zachodzie i południu słaby. Na pozostałym obszarze umiarkowany do 30 km/h z południa.

W ciągu dnia wiatr na południu, zachodzie zaniknie. W centrum i na wschodzie bezwietrznie zrobi się po południu. Pogoda sprzyjać będzie utrzymywaniu się chmur i zamgleń, tym bardziej, że front znad Pomorza dotrze nad Warmię, Mazury, północne Kujawy i Mazowsze przynosząc opady mżawki do 1-3 mm. W centrum i na południowym zachodzie również możliwa mżawka, ale będzie na tyle słaba, że deszczomierze nic nie odnotują.

Za frontem napłynie cieplejsze powietrze dzięki czemu powyżej zera będzie już w całym kraju. Najchłodniej około 1 stopnia Celsjusza na plusie w okolicy Sejn. Najcieplej w okolicy Szczecina i Lęborka, gdzie lokalnie zanotujemy blisko 10 stopni Celsjusza.

Od poniedziałki duże zmiany. Wyż odpuści i dotrą do nas niże z zachodu z wichurami, wiatrami zachodnimi i opadami deszczu. Do Wigilii od najbliższego poniedziałku mamy szanse na odwiedziny 3 takich niżów. Ten ostatni będzie schodził już po południowej stronie naszego kraju. To gwarantuje nam ochłodzenie z zupełnie innej strony niż ostatnio. Napłynie do nas powietrze arktyczne morskie z północnego zachodu i północy.

Na wybrzeżu mocniej popada z efektu morza i będzie to najprawdopodobniej śnieg, grad, krupa śnieżna. Możliwe będą również burze śnieżne. Od 21 grudnia na niebie będzie się działo więcej do czasu Wigilii niż przez ostatnie 2 miesiące.

-REKLAMA-

Napisz komentarz

Dodaj odpowiedź

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Podobne artykuły

Komisarz Wojciechowski o Nowym Zielonym Ładzie

- To co się teraz dzieje w Polsce i w Europie przypomina tak zwany australijski wyścig, czyli taki w którym zawodnicy wchodzą w kolejne okrążenia...

Termiczna zima opanuje cały kraj [POGODA]

W nocy na froncie chłodnym od Wrocławia po Opole, Kraków, Rzeszów pojawią się opady deszczu, które o północy w górach przejdą w opady śniegu....

De Heus wykupił Golpasz

Z początkiem marca br. zaszła duża strukturalna zmiana na rynku produkcji i sprzedaży pasz. Stało się tak za sprawą zakupu całościowego pakietu udziałów firmy Golpasz...

Śledź nas

21,252FaniLubię to
395ObserwującyObserwuj
6,420SubskrybującySubskrybuj

Ostatnie artykuły