niedziela, 7 marca, 2021

Ochłodzenie i powrót słońca [POGODA]

-REKLAMA-
-REKLAMA-

Powrót suszy

W nocy przelotne opady i burze pojawią się w północno-wschodniej ćwiartce kraju. Zjawiska burzowe będą słabe. Na pozostałym obszarze trochę chmur, ale bez opadów. Noc jeszcze dość ciepła. Od 10/12 stopni na zachodzie, 13/15 stopni na południu i w centrum do 15/17 stopni na wschodzie.

Przed południem przelotnie popadać może jeszcze na wschodzie kraju. Po południu już nigdzie na wschodzie nie będzie padać. Po południu i wieczorem pokropi miejscami na północy Pomorza Zachodniego. Na pozostałym obszarze słonecznie i bez opadów.

Zrobi się chłodno. W najcieplejszym momencie dnia słupki rtęci podniosą się do maksymalnie 20 stopni na północy, 21/22 stopni na zachodzie, wschodzie i w centrum do 23 stopni na południu kraju oraz miejscami na Lubelszczyźnie i południu Mazowsza.

Wiatr powieje silniej niż ostatnio w porywach do nawet 40 km/h na nizinach i 55 km/h na wybrzeżu z zachodu i północnego zachodu.

Taka chłodna pogoda zostanie z nami do piątku. Wszystko wskazuje na to, że w centrum, północy i na zachodzie kraju rozpoczyna się dłuższy epizod bez opadów deszczu. Na horyzoncie widać jakiś front w piątek, jednakże nie przyniesie on za wiele opadów deszczu. Najprawdopodobniej powróci już nie posucha, a susza rolnicza.

-REKLAMA-
Avatar
Agro Profil
Magazyn rolniczy Agro Profil tworzony jest przez redaktorów rolników. Praktyczne podejście do problemów jest dla nas najważniejsze.

Napisz komentarz

Podobne artykuły

ARiMR ostrzega przed wypalaniem traw!

Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa ostrzega i przypomina, że wypalanie traw jest niezgodne z prawem. Grożą też za to surowe sankcje karne i cofnięcie...

Na rynku drobiu bezruch lub spadek cen!

Ożywienie w krajowych skupach jakie towarzyszyło nam przez zaledwie parę chwil wyhamowało. Nie obserwujemy obecnie wzmożonego popytu czy też znacznych ruchów cen. Za niemal...

Będą oceny wpływu na rolnictwo?

Jak ujawnił podczas czwartkowej (4 marca br.) wideokonferencji Komisarz Europejski ds. Rolnictwa i Rozwoju Wsi Janusz Wojciechowski, w czerwcu br. ogłoszona zostanie unijna Długofalowa...

Śledź nas

21,252FaniLubię to
395ObserwującyObserwuj
6,660SubskrybującySubskrybuj

Ostatnie artykuły