poniedziałek, 1 marca, 2021

Ocalili młodego bociana. Brawo Wy!

-REKLAMA-
-REKLAMA-

Bociany to stały element polskiego wiejskiego krajobrazu. W wielu regionach cieszą się one ogromną sympatią, dlatego tym bardziej warto wspomnieć o zdarzeniu które miało miejsce 28 lipca 2020 roku w miejscowości Roczyny w powiecie wadowickim.

Spadł z dużej wysokości

Mieszkańcy wsi zauważyli, że z gniazda usytuowanego na przyszklarniowym kominie wypadł młody bocian. O zdarzeniu natychmiast powiadomiono Jednostkę Ratowniczo-Gaśniczą PSP w Andrychowie. W tej sytuacji dyżurny operacyjny zadysponował zastępy obsługujące wielozadaniowe pojazdy: GBARt 2,5/24 i SHD 23.

Strażacy chwalą mieszkańców

Działania zastępów PSP polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia przed dostępem osób postronnych, ocenie stanu i ostatecznie umieszczeniu ptaka w gnieździe przy wykorzystaniu drabiny przystawnej typu D14W – informuje mł. bryg. Jacek Kolber z Komendy Powiatowej PSP w Wadowicach.

Dodajmy, że strażacy z uznaniem na swojej internetowej stronie informują o: „odpowiedzialnej postawie mieszkańców Roczyn”.


Tekst przygotował: Robert Gorczyński
Źródło i foto: portal alarmowy osp.pl

-REKLAMA-
Avatar
Agro Profil
Magazyn rolniczy Agro Profil tworzony jest przez redaktorów rolników. Praktyczne podejście do problemów jest dla nas najważniejsze.

Napisz komentarz

Podobne artykuły

Nowe funkcje Operations Center

John Deere Operations Center zyskało nowy wygląd, charakter i nawigację, które sprawiają, że sama platforma jest łatwiejsza w obsłudze, a użytkownik ma poczucie większej spójności z najnowszą wersją...

Ile jest wart ciągnik John Deere po 5 latach?

Początek roku w sprzedaży nowych ciągników wygląda optymistycznie. Co skłania rolników do zakupów ciągników John Deere? Nowa maszyna – inwestycja na lata Początek roku w sprzedaży...

Shell wprowadza nowe środki smarne

Shell wprowadza na rynki europejskie portfolio neutralnych emisyjnie środków smarnych Shell ogłosił dziś, że będzie oferować klientom neutralne pod względem emisji dwutlenku węgla oleje i...

Śledź nas

21,218FaniLubię to
395ObserwującyObserwuj
6,310SubskrybującySubskrybuj

Ostatnie artykuły