wtorek, 13 kwietnia, 2021

Nowy herbicyd od Ciech Sarzyna!

-REKLAMA-
-REKLAMA-

Ochrona herbicydowa zbóż to bardzo istotna część zabiegów agrotechnicznych. Pominięcie tego zabiegu może znacząco wpłynąć na plon. Uprawa wolna od chwastów, które stanowią konkurencję dla roślin uprawnych, sprawia że oziminy lepiej zimują i efektywniej pobierają składniki pokarmowe i wodę. Ciech Sarzyna wprowadza na rynek nowy produkt – KRUM 800. Herbicyd, który zwalcza szerokie spektrum chwastów jedno- i dwuliściennych, w tym również te odporne na inne grupy chemiczne. Środek ten przeznaczony jest do jesiennej ochrony wszystkich zbóż ozimych, a także wiosennej aplikacji w wielu innych gatunkach roślin, m.in. ziemniaka, cebuli z rozsady i dymki, czosnku czy marchwi. 

Jak stosować Krum 800?

Krum 800 to wszechstronny herbicyd o szerokiej rejestracji. Można go stosować doglebowo i nalistnie. Przeznaczony jest do aplikacji w terminie przed- i wczesnoopowschodowym roslin uprawnych.  Najskuteczniejsze działanie środka jest widoczny podczas użycia go we wczesnych fazach rozwojowych chwastów (kiełkowanie i wschody) oraz warunkach wysokiej wilgotności gleby. Środek zaleca się stosować w zbożach w dawce 3 l/ha (jednorazowa dawka). 

Chwasty wrażliwe na KRUM 800 (według etykiety) to gwiazdnica pospolita, jasnota purpurowa, komosa biała, miotła zbożowa, przetacznik bluszczykowy, przetacznik perski, przytulia czepna, a także średniowrażliwe: fiołek polny, mak polny, rdestówka powojowata, rumianek pospolity czy wiechlina roczna.

Duża elastyczność i niezależność działania od warunków pogodowych występujących po aplikacji to z pewnością zalety nowego produktu w portfolio największego polskiego producenta środków ochrony roślin. 

– KRUM to nowoczesny i zaawansowany produkt w ofercie CIECH Sarzyna, który dopełnia gamę preparatów chwastobójczych w naszym portfolio. Preparat skutecznie zwalcza między innymi popularną miotłę zbożową – poważne utrapienie rolników, powodujące utratę plonu. Innowacyjna formuła tego herbicydu efektywnie eliminuje zachwaszczenie zbóż oraz zapobiega powstawaniu zjawiska odporności – mówi Jacek Skwira, Portfolio Menadżer CIECH Sarzyna.

Preparat KRUM 800 może być stosowany jako podstawa do stworzenia pełnej technologii ochrony herbicydowej. Środek  rozkłada się w glebie, co jest ważne z punktu następstwa roślin uprawnych. KRUM 800 jest też odporny na działanie warunków atmosferycznych, awystępujące opady deszczu nie obniżają skuteczności jego działania.

-REKLAMA-
Avatar
Agro Profil
Magazyn rolniczy Agro Profil tworzony jest przez redaktorów rolników. Praktyczne podejście do problemów jest dla nas najważniejsze.

Napisz komentarz

Dodaj odpowiedź

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Podobne artykuły

Front w środę zacznie się cofać. Zwiastuje to duże ocieplenie [POGODA]

W nocy sucho z przejaśnieniami będzie od okolic Olsztyna po Grudziądz, Kaszuby, Piłę, Poznań, Ziemię Lubuską, Pomorze Zachodnie oraz miejscami od Sudetów po Leszno-...

Hodowcy wzywają Komisarza Wojciechowskiego. Bezmięsna dieta wbrew nauce!

W Europie i w Polsce, w wielu instytucjach i środowiskach rolniczych, toczy się burzliwa dyskusja na temat przyszłego kształtu unijnej Wspólnej Polityki Rolnej. Ważną...

Rynek wołowiny. Rok temu o takich cenach można było tylko pomarzyć

W kraju rynek wołowiny jest stabilny. Rok temu ceny wołowiny były niemal o 15% niższe niż obecnie. Z jednej strony to dobra nowina jednak...

Śledź nas

21,712FaniLubię to
395ObserwującyObserwuj
7,330SubskrybującySubskrybuj

Ostatnie artykuły