poniedziałek, 1 marca, 2021

Nowelizacja ustawy o ochronie zwierząt – Arnadowski zabrał głos

-REKLAMA-
-REKLAMA-

Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi Jan Krzysztof Ardanowski wydał specjalne świadczenie w sprawie swojego listu skierowanego do najwyższych rangą działaczy i kierownictwa Prawa i Sprawiedliwości.

W liście tym minister przestrzegał przed negatywnymi skutkami wprowadzenia zmian w ustawie o ochronie zwierząt. Szef resortu rolnictwa stanowczo też stwierdził, że zmiany spowodują drastyczne pogorszenie wizerunku Prawa i Sprawiedliwości w oczach rolników co doprowadzi do ostrej reakcji przeciw proponowanym zmianom. W swoim obecnym oświadczeniu Minister Ardanowski podkreślił, że nie jest w konflikcie z Prezesem Jarosławem Kaczyńskim, a tezy zawarte w jego liście do kierownictwa PiS są merytorycznym głosem w dyskusji.

W oświadczeniu Ministra Ardanowskiego czytamy:  

– W związku z toczącym się procesem legislacyjnym projektu zmian w ustawie o ochronie zwierząt, zgłoszonym przez posłów Prawa i Sprawiedliwości, jako minister odpowiadający za sprawy polskiego rolnictwa, przekazałem kierownictwu naszej partii oraz parlamentarzystom PiS, którzy odpowiadają za sprawy rolnictwa,zestaw moich uwag i opinii. Jest to mój głos w wewnętrznej debacie, dotyczącej skutków ekonomicznych i społecznych planowanych decyzji. Jestem przekonany, że podanie konkretnych danych i ocena istotnego wpływu przygotowywanych zmian na polskie rolnictwo – borykające się z rozlicznymi problemami, które pandemia koronawirusa jeszcze pogłębia – jest moim obowiązkiem

Nie tylko zwierzęta futerkowe

Jan Krzysztof Ardanowski uważa, że ogromnym nadużyciem w toczącej się debacie jest zawężenie sensu ustawy tylko do przyszłości hodowli zwierząt futerkowych. Zakres spraw, które projekt ustawy zawiera, powinien być znacznie szerszy. Natomiast wszelkie sugestie, że szef resortu jest w jakikolwiek sposób uzależniony od branży futerkowej są kłamstwem i nadużyciem. Zaś likwidacja z mocy prawa działalności gospodarczej rolników zajmujących się tą hodowlą, musi być związana z odpowiednim okresem przejściowym i odszkodowaniami adekwatnymi do poniesionych strat.

Wyciek i prowokacje Onetu?

Minister Ardanowski zauważył też, że dyskusja wewnątrz partii jest potrzebna do wypracowania kompromisów. W swoim oświadczeniu szef resortu odniósł się również bezpośrednio do tego, że ktoś z wąskiego grona adresatów jego pisma udostępnił tę treść portalowi onet.pl. 

– Ubolewam, że mój głos w wewnętrznej dyskusji, rozesłany do niewielkiej grupy osób, został przez kogoś przekazany do portalu Onet.pl. – napisał Minister Jan Krzysztof Ardanowski. – Moim zdaniem to element zorganizowanych działań, mających destabilizować scenę polityczną i szkodzić Polsce. Moje uwagi, bez mojej wiedzy i intencji, zostały przekazane do jednego z najbardziej antypolskich, zagranicznych mediów w naszym kraju, zaangażowanego bezpośrednio i wprost w spór polityczny po stronie „totalnej opozycji”, szkodzącego Polsce i działającego na rzecz obcych interesów. Portal Onet.pl posługuje się manipulacją, kłamstwem i prowokacją – pisze Minister Ardanowski.

Do tego rodzaju manipulacji Minister Ardanowski zaliczył m.in. rozpowszechnianie pogłosek sugerujących jakoby był on w konflikcie z Prezesem Prawa i Sprawiedliwości Jarosławem Kaczyńskim, którego szef resortu rolnictwa – zgodnie ze swymi zapewnieniami – ceni i szanuje jako patriotę i wizjonera.

O manifestacjach pod siedzibą pisz przeczytasz tutaj.

Źródło i foto: MRiRW

-REKLAMA-
Robert Gorczyński
Robert Gorczyńskihttps://agroprofil.pl/
Działa na styku: instytucje, organizacje, problemy rolników. Zafascynowany etosem pracy rolnika, tradycjami i kulturą polskiej wsi.

Napisz komentarz

Dodaj odpowiedź

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Podobne artykuły

We wtorek znów mocniej powieje [POGODA]

W nocy ma być na ogół pochmurno. Jedynie miejscami od Wrocławia po Opole, Kraków, Rzeszów na niebie można będzie zobaczyć gwiazdy. Temperatura spadnie do...

Burza wokół Zielonego Ładu

Zanosi się na gorącą rolniczą debatę i to już w czwartek 4 marca br. Wtedy to na internetowych łączach, w ramach  Dialogu Obywatelskiego – Europejski Zielony...

Zasiłek opiekuńczy przedłużony po raz kolejny!

Do 14 marca br. przedłużone zostaną uprawnienia do zasiłku opiekuńczego. To dobra wiadomość dla ubezpieczonych w Kasie Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego rodziców i opiekunów dzieci...

Śledź nas

21,223FaniLubię to
395ObserwującyObserwuj
6,320SubskrybującySubskrybuj

Ostatnie artykuły