niedziela, 7 marca, 2021

Nawałnice i ochłodzenie w środę [POGODA]

-REKLAMA-
-REKLAMA-

Wieczorem front chłodny uaktywni się w pasie od Pomorza Gdańskiego po Kujawy, Ziemię Łódzką i Opolszczyznę  i tutaj w wielu miejscach będzie grzmiało i przede wszystkim mocniej wiało- lokalnie w porywach do 90 km/h. Przed północą pierwsze burze dotrą nad Warmię, Mazury, Mazowsze, zachód Lubelszczyzny i Małopolskę oraz Świętokrzyskie. Po północy burzowo na wschodzie, nad ranem burze dotrą na południowy wschód i krańce wschodnie naszego kraju. Podczas burz spodziewane są tutaj porywy wiatru do 80-90 km/h. Lokalnie mimo godzin nocnych może pojawić się gęsty, ale drobny grad do 1-1.5 cm.

Noc gorąca. Na wschodzie i południu o północy jeszcze około 21/24 stopni- nad ranem około 19/21 stopni. W centrum około 17/18 stopni. Najchłodniej na zachodzie i północy gdzie temperatura spadnie do 14/16 stopni Celsjusza.

Do południa na wschodzie i południowym wschodzie możliwe będą jeszcze burze i przelotne opady- już o słabej intensywności. Po południu rozpogodzi się i tutaj. Na pozostałym obszarze sucho i słonecznie, jedynie na północy kraju w godzinach popołudniowych miejscami pokropi deszcz.

Będzie chłodniej, ale wciąż ciepło. 20-22 stopnie odnotujemy na północy kraju. 23/24 stopnie na zachodzie i miejscami wschodzie- gdzie chmur z rana będzie najwięcej. Najcieplej w centrum i na południu do 24/26 stopni.

Wiatr w ciągu dnia powieje umiarkowanie w porywach do 35 km/h. W czwartek lokalnie porowy osiągną 55 km/h i zrobi się ciut chłodniej.

-REKLAMA-
Avatar
Agro Profil
Magazyn rolniczy Agro Profil tworzony jest przez redaktorów rolników. Praktyczne podejście do problemów jest dla nas najważniejsze.

Napisz komentarz

Podobne artykuły

Rynek jaj. Popyt przewyższa podaż, ceny rosną

Miniony tydzień charakteryzował się utrzymaniem trendu wzrostowego cen. Zbliżamy się do okresu świątecznego który jest głównym motorem napędowym popytu co wpływa na wyższe ceny...

W nocy zrobi się cieplej [POGODA]

W nocy na północy, zachodzie, wschodzie i w centrum niebo przykryją chmury z frontu znad Bałtyku. Przyniesie on słabe miejscowe opady śniegu do maksymalnie...

Kolejny tydzień wzrostów na rynku wieprzowiny

1,56 €. Dokładanie na takim poziomie zakończyła się dziś (05.03.2021) aukcja ISN w Niemczech. Po parunastu tygodniach stagnacji w końcu ceny tuczników pną się...

Śledź nas

21,252FaniLubię to
395ObserwującyObserwuj
6,620SubskrybującySubskrybuj

Ostatnie artykuły