sobota, 27 lutego, 2021

Nagroda za innowacje dla rolniczek 2021 – znamy finalistki!

-REKLAMA-
-REKLAMA-

Kobiety w rolnictwie odgrywają znaczącą rolę. Oprócz opieki nad rodziną poświęcają także czas na prowadzenie gospodarstwa rolnego. Wszystkie czynności wymagają skrupulatnego zaplanowania i wykazania umiejętności logistycznych. Wiele rolniczek próbuje swoich sił także w rozwoju rolnictwa a ich dokonania coraz częściej zostają nagłaśniane i doceniane. Kilka dni temu Copa-Cogeca podała nazwiska pięciu finalistek VI edycji Nagrody za innowacje dla rolniczek – zorganizowanej przy wsparciu Corteva Agriscience.  W tym roku celem nagrody jest ukazanie, w jaki sposób rolniczki wspierają rozwój nowych modeli biznesowych, a także jaką rolę odgrywają w podejmowaniu najważniejszych wyzwań przed jakimi stają rolnictwo i leśnictwo, związanych z działaniami w zakresie klimatu. 

Odnosząc się do konkursu, Lotta Folkesson, przewodnicząca Komisji Kobiet Copa powiedziała: „Z każdą kolejną edycją jestem pod coraz większym wrażeniem różnorodności i jakości projektów, które spływają do nas z całej UE. Bardzo trudno było wybrać finalistki z ponad czterdziestu zgłoszeń. Rok po roku kobiety w rolnictwie nie tylko budują rentowne gospodarstwa, lecz również starają się realizować projekty o wymiarze środowiskowym i społecznym. Dlatego właśnie musimy zachęcić więcej młodych kobiet do przyłączenia się do nas. Przesłanie tej Nagrody skierowane do kobiet w UE jest jasne – odważcie się pracować na roli!”.

Tegoroczne finalistki to:

 1. Boglárka Biró z Węgier. Inżynier leśnictwa z dwudziestojednoletnim doświadczeniem, łącząca swoje zawodowe i prywatne doświadczenia związane ze zrównoważoną gospodarką rolną i leśną. 

2. Marija Cafuk z Chorwacji. Słynna plantatorka kapusty „varaždin” i producentka kapusty kiszonej, stosująca inteligentne rozwiązania w swoim gospodarstwie.

 3. Nazaret Mateos Alvares z Hiszpanii. Producentka ekologicznych grzybów, łącząca gospodarkę o obiegu zamkniętym z zasadą „zero odpadów”. 

4. Immacolata Migliaccio z Włoch. Rolniczka ekologiczna, w optymalny sposób wykorzystująca technologie cyfrowe i sztucznej inteligencji do uprawy swoich roślin.

 5. Ines Theunis z Belgii. Hodowczyni, wnosząca wkład w zrównoważoną produkcję o obiegu zamkniętym, posiadająca własną markę mięsa, by móc opowiedzieć o tym, co się za nim kryje. Laureatkę poznamy podczas ceremonii wręczenia nagród online 10 marca 2021 r

Laureatkę poznamy podczas ceremonii wręczenia nagród online 10 marca 2021 r. Co prawda w tym roku zabrakło polskiego nazwiska na liście finalistek, ale szczerze wierzymy, że znajdziemy je w nadchodzących latach.

źródło:copa-cogeca.eu

-REKLAMA-
Poprzedni artykułIdealne śniadanie z Sante!
Następny artykułZwiązek Pracodawców o WPR

Napisz komentarz

Dodaj odpowiedź

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Podobne artykuły

W sobotę napłynie chłodne powietrze z północy [POGODA]

Z piątku na sobotę popada w rejonie Zamościa, Krakowa, Rzeszowa- spadnie tutaj około 2-4 mm deszczu. Niewielkie opady mżawki do 1-2 mm pojawią się...

Aktywiści żądają zakazu reklam mięsa!

Kolejne dzieło zostało wymierzone w hodowców zwierząt. Tym razem tyczy się zakazu reklamowania mięsa. Na pomysł wpadł niemiecki Greenpeace a wątek przejęła eurodeputowana Sylwia...

Fosfarm nowość w ofercie nawozowej Grupy Azoty

Oferta Grupy Azoty została wzbogacona o linię produktów Fosfarm, czyli nowoczesnych i przyjaznych dla środowiska nawozów NPK. Stanowią one racjonalne i efektywne źródło składników...

Śledź nas

21,193FaniLubię to
395ObserwującyObserwuj
6,290SubskrybującySubskrybuj

Ostatnie artykuły