wtorek, 13 kwietnia, 2021

Nadal będziemy oddychać arktycznym powietrzem [POGODA]

-REKLAMA-
-REKLAMA-

W niedzielę o poranku temperatura spadła do lokalnie -4 stopni na wysokości 2 metrów na Pomorzu Zachodnim ( Kaszuby) oraz na Suwalszczyźnie.

Najbliższa noc będzie jeszcze zimniejsza, jednakże w innych regionach. Najzimniej będzie w miejscowości Poronin, Jabłonka w Małopolsce, gdzie temperatura może spaść do -8/-6 stopni. W zastoiskach mrozowych Podkarpacia (Kolbuszowa, Cieszanów), Małopolski, Lubelszczyzny i Górnego Śląska temperatura spadnie do -3/-5 stopni. Na pozostałym obszarze od Podlasia po Lubelszczyznę, Góry Świętokrzyskie, Małopolskę, Podkarpacie, Górny Śląsk odnotujemy -3/-1 stopień. Na zachodzie i w centrum kraju zobaczymy od -2 stopni w zastoiskach mrozowych do 0/+1 stopnia na pozostałym obszarze. Nieco cieplej na Warmii, Kujawach, północy Łódzkiego, północy Wielkopolski, Pomorzu Zachodnim, Gdańskim, gdzie zobaczymy minimalnie +1/+4 stopnie, a lokalnie na wybrzeżu +5/+6 stopni. Tutaj również najwięcej chmur i mgieł, które na Mazurach, Podlasiu, Mazowszu miejscami będą bardzo gęste.

Jutro nadal będziemy oddychać arktycznym powietrzem. W Giżycku będzie maksymalnie +5 stopni. Od Roztocza po Lubelszczyznę, Mazowsze, Warmię i Mazury, Żuławy +6/+7 stopni. W centrum i na północy +8 stopni. Najcieplej na południu i zachodzie +9/+10 stopni, do +11/+12 stopni w okolicy Nysy, Cieszyna.

Na niebie w centrum, na zachodzie i południu dominować będzie słońce. Na północy i wschodzie będą to chmury, z których od Lubelszczyzny po Podlasie, wschód i północ Mazowsza oraz Warmię, Mazury i Żuławy pojawiać się będą bardzo drobne przelotne opady krupy śnieżnej.

Na koniec dodam dwie ciekawostki. Jedna mówi nam że od środy zrobi się o 5-10 stopni cieplej o każdej porze doby. Druga natomiast tyczy się opadów. Wkraczamy w kolejny okres z dominacją wyżów. Do końca października deszczowe dni będzie można policzyć na palcach jednej ręki.

 

Łukasz Sieligowski

-REKLAMA-
Joanna Trzymkowska
Joanna Trzymkowska
Z rolnictwem związania jestem od najmłodszych lat. Swoje pierwsze doświadczenia zdobywałam w rodzinnym gospodarstwie. Skończyłam studia rolnicze i dalej rozwijam rolnicze pasje.

Napisz komentarz

Podobne artykuły

Front w środę zacznie się cofać. Zwiastuje to duże ocieplenie [POGODA]

W nocy sucho z przejaśnieniami będzie od okolic Olsztyna po Grudziądz, Kaszuby, Piłę, Poznań, Ziemię Lubuską, Pomorze Zachodnie oraz miejscami od Sudetów po Leszno-...

Hodowcy wzywają Komisarza Wojciechowskiego. Bezmięsna dieta wbrew nauce!

W Europie i w Polsce, w wielu instytucjach i środowiskach rolniczych, toczy się burzliwa dyskusja na temat przyszłego kształtu unijnej Wspólnej Polityki Rolnej. Ważną...

Rynek wołowiny. Rok temu o takich cenach można było tylko pomarzyć

W kraju rynek wołowiny jest stabilny. Rok temu ceny wołowiny były niemal o 15% niższe niż obecnie. Z jednej strony to dobra nowina jednak...

Śledź nas

21,705FaniLubię to
395ObserwującyObserwuj
7,330SubskrybującySubskrybuj

Ostatnie artykuły