piątek, 5 marca, 2021

Na południu i wschodzie zawita zima [POGODA]

-REKLAMA-
-REKLAMA-

W nocy przelotne i dość intensywne opady występować będą na wschód od Wisły. Będzie padać deszcz. śnieg z deszczem i śnieg. Na południe od Rzeszowa, Przemyśla, Dębicy, Limanowej oraz miejscami na Roztoczu i Podlasiu o poranku będzie bielusieńko. Spadnie około 1-4 cm śniegu. Na pozostałym obszarze sucho- pokropi miejscami w centrum. Temperatura spadnie do 0 stopni na Podlasiu i południowym wschodzie do 1-3 stopni na pozostałym obszarze.

W  sobotnie przedpołudnie przelotne opady nadal występować mają na wschodzie kraju oraz od Żuław po Podlasie. Mimo wszystko w całym kraju pojawią się chwile ze słońcem.

Około południa nad Podlasie znad Białorusi wkroczy strefa ciągłych opadów śniegu przy temperaturze oscylującej w pobliżu -1/0 stopnia Celsjusza. Krajobraz po przedpołudniowych roztopach ponownie będzie się zabielał. Sypać ma również na południe od Szczyrku, Limanowej, Dębicy, Przemyśla. W centrum, na zachodzie i północy sucho z przejaśnieniami.

Po południu śnieg znad Podlasia obejmie całe wschodnie, południowe i centralne Mazowsze oraz zachód i północ Lubelszczyzny. Na pozostałym obszarze wschodu i południa kraju padać ma przelotnie, głównie śnieg.  Wieczorem przelotny deszcz spadnie również na Kaszuby oraz wybrzeże środkowe i wschodnie- do 1-3 mm.

Niedzielny poranek białe krajobrazy powinien przynieść na Podlasiu, Lubelszczyźnie, Podkarpaciu, Małopolsce, Góach Świętokrzyskich, wschodzie, południu, centrum i południowym zachodzie Mazowsza, a także punktowo na Mazurach i Górnym Śląsku i wschodzie, południu oraz w centrum Ziemi Łódzkiej. Spadnie około 1-5 cm śniegu- nieco więcej na Podhalu i w Bieszczadach- do 10-20 cm.

Temperatura w sobotę spadać ma z każdą kolejną godziną na wschodzie, południu i w centrum kraju. Najcieplej będzie o poranku- od 0 do 3 stopni. W ciągu dnia od -1 stopnia na wschodzie Podlasia do 4-5 stopni na Pomorzu. Wieczorem na wschód od Wisły chwyci mrozek do -3/-1 stopnia. 

-REKLAMA-
Avatar
Agro Profil
Magazyn rolniczy Agro Profil tworzony jest przez redaktorów rolników. Praktyczne podejście do problemów jest dla nas najważniejsze.

Napisz komentarz

Dodaj odpowiedź

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Podobne artykuły

Rozpogodzi się w całym kraju [POGODA]

Jedynie do północy przelotny śnieg spadnie miejscami w okolicy Olsztyba, Elbląga, Mławy, Gdańska, Suwałk. Temperatura nad ranem spadnie do -8/-4 stopni na wschodzie i...

Szczepienia norek zamiast likwidacji hodowli?

Przez chwilę pojawiła się nadzieja na radykalną zmianę polityki Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi względem sytuacji na fermach norek amerykańskich. Jak pamiętamy MRiRW postawiło na...

Tendencje cenowe na krajowym rynku zbóż. Drożej już nie będzie?

Zapasy zbóż maleją co nadal wpływa na ich wysoką wartość w skupach jednak zauważalny jest spadek popytu na pszenicę ze strony importerów. Mniejsze zainteresowanie...

Śledź nas

21,252FaniLubię to
395ObserwującyObserwuj
6,530SubskrybującySubskrybuj

Ostatnie artykuły