Przed nami noc podczas której ścierać się będzie arktyczna masa powietrza z polarnomorską.

W jej wyniku na zachodzie, południu, wschodzie i w centrum a takze na wybrzeżu i Kaszubach dojdzie do powstanie chmur z przelotnymi opadami śniegu, gradu i krupy śnieżnej. Na zachodzie i wybrzeżu możliwe burze śnieżne. Sucho i coraz pogodniej na Warmii, Mazurach, Podlasiu oraz na wschodzie Kujaw i północy Mazowsza.

Temperatura nad ranem spadnie do -8 stopni w okolicy Suwałk, Sejn, Gołdapi, -6/-4 stopni od Braniewa po Kętrzyn, Białowieżę, -3 stopnie na północy Mazowsza i wschodzie Kujaw, -2/0 od Włodawy po Lublin, Warszawę, Łowicz, Płock, Toruń, Chojnice. Na pozostałym obszarze około 1-2 stopni powyżej zera. Najcieplej na zachodzie Dolnego Śląska i Ziemi Lubuskiej +3.

Przed południem przelotne opady możliwe będą jeszcze na południu kraju- zwłaszcza w górach. Na pozostałym obszarze coraz więcej pogodnego nieba. DO południa na wschodzie i w centrum temperatura będzie spadać (Lubelszczyzna, południe Mazowsza, Ziemia Łódzka) i około godziny 10/00 mimo słońca w cieniu chwyci około 1-2 stopniowy przymrozek.

Po południu opady w całym kraju zanikną. W wielu regionach na wschodzie, północy (Podlasie, Warmia, Kujawy, Pomorze Gdańskie) oraz w centrum niebo bezchmurne.

Na zachodzie, południu i wybrzeżu trochę chmur, trochę słońca ale bez opadów.

Temperatura w najcieplejszym momencie dnia wyniesie od -4 stopni na Podhalu, -1/0 stopnia na Roztoczu, wschodzie Lubelszczyzny i Podlasiu, 1-2 stopnie na Warmii, Mazurach, Podkarpaciu, Mazowszu, Małopolsce i Górnym Śląsku, 2-3 stopnie na Ziemi Łódzkiej, Kujawach i Kaszubach do 3-4 stopni na zachodzie kraju. Najcieplej 5-6 stopni na Pomorzu Zachodnim, zachodzie Ziemi Lubuskiej i zachodzie Dolnego Śląska.

Wiatr umiarkowany w porywach do 45-50 km/h.

 

Łukasz Sieligowski