piątek, 26 lutego, 2021

Możliwe przymrozki o poranku [POGODA]

-REKLAMA-
-REKLAMA-

Huragan Lorenzo u wybrzeży Irlandii. Na Grenlandii cieplej niż w Polsce. Ulewy na Bałkanach i we Włoszech. Śnieżyce na wschodzie Finlandii. Tymczasem u nas w pogodzie spokojnie.

Na zachodzie Europy panuje potężny wyż, który nie wpuści niżów z opadami deszczu i silnym wiatrem do Europy Środkowej.

Najbliższej nocy przelotne opady deszczu pojawią się na wybrzeżu środkowym i wschodnim. Na pozostałym obszarze dużo chmur ale padać nie będzie. Nad ranem miejscami pojawią się zamglenia, na zachodzie kraju również mgły.

Noc zimna. Przeważnie zobaczymy +3/+5 stopni. Jeszcze chłodniej od Warmii, Kujaw po Dolny Śląsk, gdzie miejscami będzie +1 stopień a przy gruncie przymrozek.

W piątek przeważnie zachmurzenie duże i niemal wszędzie sucho. Przelotny, punktowy opad możliwy będzie na wybrzeżu wschodnim i środkowym, w centrum Kaszub ( Miastko, Chojnice, Kościerzyna), na południowym zachodzie kraju a także punktowo na południu. W górach przelotne opady śniegu.

Temperatura po zimnym poranku podniesie się do maksymalnie +7 stopni w Jeleniej Górze i Kłodzku, +8 stopni na Kaszubach, do +9/+11 stopni na pozostałym obszarze. Ciut cieplej do +13/+14 stopni będzie od Kozienic po Sandomierz.

Wiatr słaby. Od niedzieli na sporym obszarze kraju, poranki przyniosą ujemne wartości na termometrach.

Łukasz Sieligowski

-REKLAMA-
Bernadetta Ryńska
Bernadetta Ryńska
Rolnik z pasji i wykształcenia, doświadczenie czerpie prowadząc rodzinne gospodarstwo. Zainteresowania: hodowla roślin, nasiennictwo, innowacje w rolnictwie.

Napisz komentarz

Podobne artykuły

W sobotę napłynie chłodne powietrze z północy [POGODA]

Z piątku na sobotę popada w rejonie Zamościa, Krakowa, Rzeszowa- spadnie tutaj około 2-4 mm deszczu. Niewielkie opady mżawki do 1-2 mm pojawią się...

Aktywiści żądają zakazu reklam mięsa!

Kolejne dzieło zostało wymierzone w hodowców zwierząt. Tym razem tyczy się zakazu reklamowania mięsa. Na pomysł wpadł niemiecki Greenpeace a wątek przejęła eurodeputowana Sylwia...

Fosfarm nowość w ofercie nawozowej Grupy Azoty

Oferta Grupy Azoty została wzbogacona o linię produktów Fosfarm, czyli nowoczesnych i przyjaznych dla środowiska nawozów NPK. Stanowią one racjonalne i efektywne źródło składników...

Śledź nas

21,182FaniLubię to
395ObserwującyObserwuj
6,290SubskrybującySubskrybuj

Ostatnie artykuły