niedziela, 20 czerwca, 2021

Mgły, przymrozki i suchy słoneczny wtorek

-REKLAMA-
-REKLAMA-

Noc bezwietrzna zapowiada się w pasie od województwa Świętokrzyskiego po Łódzkie, wschodnią, środkową, północną cześć Wielkopolski, Kujawy, południe i zachód woj. Pomorskiego- tutaj nad ranem pojawią się gęste mgły przy temperaturze oscylującej w pobliżu -1/+3 stopni na wysokości 2 metrów. Na północ i wschód od mgieł na niebie sporo chmur i zamglenia- tutaj temperatura spadnie do +1/+3 stopni wraz z przymrozkami przy gruncie.

Na południu i zachodzie noc pogodna z temperaturą na poziomie +3/+5 stopni i tylko w zastoiskach mrozowych możemy mieć około 0/+3 stopni na wysokości 2 metrów i przygruntowe przymrozki. Na Podhalu, w rejonie Poronina możliwy spadek temperatury do -3 stopni.

W ciągu dnia strefa pogodnego nieba z zachodu i południa przesuwać ma się na północ. Chmury, które po opadnieciu mgieł powstaną w centrum, na płnocy i wschodzie szybko będą się rozpadać i po południu już w całym kraju dużo słońca.

Wiatr na wschodzie kraju słaby do 20 km/h. W centrum, na zachodzie, południu i północy umiarkowany do 35 km/h. W górach zacznie delikatnie powiewać halny, wzrasta także przepływ z południa w związku z czym od Bramy Orawskiej- okolica Nysy, Głubczyc po Brzeg, Namysłów, Kalisz, Wieluń pojawi się silniejszy wiatr z południa do 50 km/h. Z podobną prędkością po południu zacznie wiać również na zachodzie i północy wojewóztwa Zachodniopomorskiego.

Temperatura w ciągu dnia podniesie się do 9/10 stopni w rejonie Kościerzyny, 11 stopni od Warmii po Podlasie, 12 stopni na Lubelszczyźnie, 13 stopni w centrum i na północnym zachodzie do 14/15 stopni od Ziemi Lubuskiej po Dolny Śląsk, Opolszczyznę i Małopolskę. Lokalnie w okolicy Legnicy, Wrocławia i Opola 16 stopni.

-REKLAMA-
Avatar
Agro Profil
Magazyn rolniczy Agro Profil tworzony jest przez redaktorów rolników. Praktyczne podejście do problemów jest dla nas najważniejsze.

Napisz komentarz

Dodaj odpowiedź

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Podobne artykuły

Upał będzie narastał [POGODA]

W nocy gorąco na zachodzie, północy i w centrum gdzie będzie od 20 do 23 stopni, a lokalnie na wybrzeżu do 24 stopni. Tym...

Nasz eksport zbóż poza UE zbliżył się do rekordu z poprzedniego sezonu

Od początku sezonu 2020/21 eksport wszystkich zbóż z Polski (poza UE) wynosi 3,34 mln ton i jest o 3% większy w stosunku do analogicznego...

W nocy na zachodzie i północy powyżej 20 stopni [POGODA]

Dziś wieczorem największa szansa na burze jest w rejonie Świnoujścia, Dziwnowa- tu już teraz wiadomo, że popada niemalże na pewno. W nocy wszystkie opady...

Śledź nas

22,339FaniLubię to
395ObserwującyObserwuj
7,790SubskrybującySubskrybuj

Ostatnie artykuły