środa, 3 marca, 2021

Mgły, przymrozki i suchy słoneczny wtorek

-REKLAMA-
-REKLAMA-

Noc bezwietrzna zapowiada się w pasie od województwa Świętokrzyskiego po Łódzkie, wschodnią, środkową, północną cześć Wielkopolski, Kujawy, południe i zachód woj. Pomorskiego- tutaj nad ranem pojawią się gęste mgły przy temperaturze oscylującej w pobliżu -1/+3 stopni na wysokości 2 metrów. Na północ i wschód od mgieł na niebie sporo chmur i zamglenia- tutaj temperatura spadnie do +1/+3 stopni wraz z przymrozkami przy gruncie.

Na południu i zachodzie noc pogodna z temperaturą na poziomie +3/+5 stopni i tylko w zastoiskach mrozowych możemy mieć około 0/+3 stopni na wysokości 2 metrów i przygruntowe przymrozki. Na Podhalu, w rejonie Poronina możliwy spadek temperatury do -3 stopni.

W ciągu dnia strefa pogodnego nieba z zachodu i południa przesuwać ma się na północ. Chmury, które po opadnieciu mgieł powstaną w centrum, na płnocy i wschodzie szybko będą się rozpadać i po południu już w całym kraju dużo słońca.

Wiatr na wschodzie kraju słaby do 20 km/h. W centrum, na zachodzie, południu i północy umiarkowany do 35 km/h. W górach zacznie delikatnie powiewać halny, wzrasta także przepływ z południa w związku z czym od Bramy Orawskiej- okolica Nysy, Głubczyc po Brzeg, Namysłów, Kalisz, Wieluń pojawi się silniejszy wiatr z południa do 50 km/h. Z podobną prędkością po południu zacznie wiać również na zachodzie i północy wojewóztwa Zachodniopomorskiego.

Temperatura w ciągu dnia podniesie się do 9/10 stopni w rejonie Kościerzyny, 11 stopni od Warmii po Podlasie, 12 stopni na Lubelszczyźnie, 13 stopni w centrum i na północnym zachodzie do 14/15 stopni od Ziemi Lubuskiej po Dolny Śląsk, Opolszczyznę i Małopolskę. Lokalnie w okolicy Legnicy, Wrocławia i Opola 16 stopni.

-REKLAMA-
Avatar
Agro Profil
Magazyn rolniczy Agro Profil tworzony jest przez redaktorów rolników. Praktyczne podejście do problemów jest dla nas najważniejsze.

Napisz komentarz

Dodaj odpowiedź

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Podobne artykuły

Nowy CLAAS ARION 400

Wraz z wprowadzeniem normy emisji spalin Stage V ciągniki ARION 400 firmy CLAAS zyskują nową stylistykę, nowy flagowy model, a od modelu ARION 440 także większą moc...

CLAAS CEMOS z nowymi możliwościami od wiosny 2021

Po wprowadzeniu CEMOS dla ciągników w serii ciągników CLAAS ARION i AXION w roku 2020 system jest teraz dostępny także w dużych ciągnikach półgąsienicowych serii AXION 900...

Ostatnie chwile z ciepłym powietrzem [POGODA]

Już w nocy na zachodzie, wschodzie, północy i w centrum niebo szczelnie zakryją chmury z niewielkimi opadami mżawki. Temperatura spadnie tutaj nad ranem do...

Śledź nas

21,246FaniLubię to
395ObserwującyObserwuj
6,370SubskrybującySubskrybuj

Ostatnie artykuły