niedziela, 20 czerwca, 2021

Mamy październik, a przed nami nie małe burze [POGODA]

-REKLAMA-
-REKLAMA-

Ciepła jak na październik aura, duży przepływ powietrza wraz z wymianą mas powietrza na dużo chłodniejszą doprowadzi do rozwoju silnych burz, być może także nie małych nawałnic rodem z okresu letniego.

Pierwsze burze powinny pojawić się około 13-14:00 w pasie od Torunia po Łódź, Kalisz, Opole, Wrocław, Racibórz. Nieść będą silniejszy deszcz, wyładowania i nieco silniejszy wiatr. O ile wiatr prostoliniowy nie przekroczy w tym czasie nigdzie 55 km/h to istnieje niewielka szansa na powstanie trąby powietrznej.

Dużo groźniej zrobi się późnym popołudniem i wczesnym wieczorem.

Na Warmii, Mazurach, Podlasiu, Mazowszu, Ziemi Łódzkiej, znacznej części Lubelskiego(południe i krańce wschodnie ominie), Ziemię Świętokrzyską przemkną burze podczas których spadnie grad, wiatr rozpędzi się do nawet 100 km/h wraz ze ścianą deszczu, która nie potrwa dłużej jak 20 minut. Słabsze burze pojawią się również na wschodzie Wielkopolski i Kujawach.

Największa szansa na zniszczenia związane z silnym wiatrem podczas burz wystąpią na Mazowszu, Ziemi Łódzkiej, Mazurach, Warmii i Ziemi Świętokrzyskiej (północ i zachód regionu).

Po zmroku nawałnice dotrą nad Podlasie, natomiast ostatecznie burze opuszczą nasz kraj przed północą.

Po burzach nastanie słoneczny wtorek na wschodzie i południu kraju oraz nieco bardziej pochmurny na zachodzie i północy. Opady najwcześniej pojawią się na południowym zachodzie w godzinach wieczornych. Pokropi lokalnie po południu także na Pomorzu. Przelotny deszcz ma szansę również spaść na niektóre wsie na Roztoczu. W środę na czas ogólnopolskiego pospolitego ruszenia rolników przewidywane są przelotne, słabe opady deszczu na zachodzie i północy kraju. Przelotnie ale bardzo słabo i tylko lokalnie popada do 1-2 mm także na wschodzie i w centrum kraju. Dopiero późnym popołudniem na Podkarpaciu i w Małopolsce zacznie padać bardziej znaczący ciągły deszcz.

-REKLAMA-
Avatar
Agro Profil
Magazyn rolniczy Agro Profil tworzony jest przez redaktorów rolników. Praktyczne podejście do problemów jest dla nas najważniejsze.

Napisz komentarz

Dodaj odpowiedź

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Podobne artykuły

Upał będzie narastał [POGODA]

W nocy gorąco na zachodzie, północy i w centrum gdzie będzie od 20 do 23 stopni, a lokalnie na wybrzeżu do 24 stopni. Tym...

Nasz eksport zbóż poza UE zbliżył się do rekordu z poprzedniego sezonu

Od początku sezonu 2020/21 eksport wszystkich zbóż z Polski (poza UE) wynosi 3,34 mln ton i jest o 3% większy w stosunku do analogicznego...

W nocy na zachodzie i północy powyżej 20 stopni [POGODA]

Dziś wieczorem największa szansa na burze jest w rejonie Świnoujścia, Dziwnowa- tu już teraz wiadomo, że popada niemalże na pewno. W nocy wszystkie opady...

Śledź nas

22,339FaniLubię to
395ObserwującyObserwuj
7,790SubskrybującySubskrybuj

Ostatnie artykuły