czwartek, 4 marca, 2021

Mamy nad Polską ogromny kontrast termiczny [POGODA]

-REKLAMA-
-REKLAMA-

Z północy nacierać ma powoli arktyczne powietrze, które miesza się z bardzo ciepłym na południu. Doprowadzi to do ogromnych jak na luty opadów w pasie od Francji po Alpy, Niemcy, Polskę, Ukrainę, Białoruś.

W nocy ulewy przejdą z zachodu na wschód- w ciepłym powietrzu spadnie deszcz, zaś w chłodniejszej śnieg. Linia opadów śniegu i deszczu będzie odcięta niczym linijką. Na dystansie 10 kilometrów możemy z ciepłej jesieni dostać się w szpony zimy. W całym kraju pojawi się silny wiatr, który nad ranem na południu osiągnie nawet 80 km/h. Od Suwalszczyzny po Kaszuby pojawią się zawieje i zamiecie śnieżne.

W ciągu dnia front osłabnie, jednak w ślad za nim spłynie mroźne powietrze i po dużym plusie w nocy w strefie ulew pojawi się mróz i wszystkie kałuże, mokre nawierzchnie skuje lód. Dodatkowo w ciągu dnia w pasie od Zielonej Góry po Leszno, Wieluń, Kielce, Zamość przelotnie popada śnieg, który wieczorem się nasili. 

W piątek na chwilę zapanuje cisza przed burzą. W centrum i na wschodzie pola skuje mrozek do -7/-13 stopni- na wschód od Wisły możliwe spadki do -15/-20 stopni. Na krańcach południa wciąż powyżej zera.

Taki kontrast temperatury wytworzy kolejne monstrualne opady, tym razem mamy szansę na deszcz lodowy. Oznacza to, że deszcz w wielu regionach środkowo południowych i częściowo południowych padał by przy ujemnej temperaturze, zaś gdzieś w pasie od zachodu po wschód przeszły by śnieżyce, po których na początku tygodnia pojawi się regularny mróz dwucyfrowy o porankach.

-REKLAMA-

Napisz komentarz

Dodaj odpowiedź

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Podobne artykuły

Komisarz Wojciechowski o Nowym Zielonym Ładzie

- To co się teraz dzieje w Polsce i w Europie przypomina tak zwany australijski wyścig, czyli taki w którym zawodnicy wchodzą w kolejne okrążenia...

Termiczna zima opanuje cały kraj [POGODA]

W nocy na froncie chłodnym od Wrocławia po Opole, Kraków, Rzeszów pojawią się opady deszczu, które o północy w górach przejdą w opady śniegu....

De Heus wykupił Golpasz

Z początkiem marca br. zaszła duża strukturalna zmiana na rynku produkcji i sprzedaży pasz. Stało się tak za sprawą zakupu całościowego pakietu udziałów firmy Golpasz...

Śledź nas

21,252FaniLubię to
395ObserwującyObserwuj
6,430SubskrybującySubskrybuj

Ostatnie artykuły