niedziela, 7 marca, 2021

Lubelskie: zatrzymano podpalacza stogów

-REKLAMA-
-REKLAMA-

Funkcjonariusze Policji z Hrubieszowa w Województwie Lubelskim, ujęli 30-letniego mieszkańca gminy Werbkowice. Mężczyzna dopuścił się dwukrotnego podpalenia bel słomy usytuowanych na polu sąsiada.
U sprawcy, w chwili zatrzymania stwierdzono ponad 1,5 promila alkoholu w organizmie. Podpalacza czeka odpowiedzialność karna. Grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Dwa pożary dzień po dniu

Do pierwszego pożaru doszło w minioną niedzielę. Wówczas w miejscowości Terebiń paliła się sterta słomy. Akcję gaśniczą podjęła straż pożarna. Zgodnie z ustaleniami policji, najbardziej prawdopodobną przyczyną pożaru było podpalenie.
Do analogicznego zdarzenia doszło też w poniedziałek. Wtedy Policja i Straż Pożarna, otrzymały zgłoszenie, że na tym samym polu po raz kolejny podpalono słomę.

 

Sprawcę podpaleń ujęto

Ostatecznie ustalono, że mieszkający po sąsiedzku 30-latek dwukrotnie podpalił stojące na polu bele. Policjanci zatrzymali mężczyznę, który trafił do policyjnego aresztu. Podejrzany był wówczas nietrzeźwy i miał ponad 1,5 promila alkoholu w organizmie. Sprawca podpaleń odpowie przed sądem. Za tego rodzaju przestępstwo grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Tekst przygotował: Robert Gorczyński 
Źródło/fot: www.lubelska.policja.gov.pl 

-REKLAMA-
Joanna Trzymkowska
Joanna Trzymkowska
Z rolnictwem związania jestem od najmłodszych lat. Swoje pierwsze doświadczenia zdobywałam w rodzinnym gospodarstwie. Skończyłam studia rolnicze i dalej rozwijam rolnicze pasje.

Napisz komentarz

Podobne artykuły

ARiMR ostrzega przed wypalaniem traw!

Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa ostrzega i przypomina, że wypalanie traw jest niezgodne z prawem. Grożą też za to surowe sankcje karne i cofnięcie...

Na rynku drobiu bezruch lub spadek cen!

Ożywienie w krajowych skupach jakie towarzyszyło nam przez zaledwie parę chwil wyhamowało. Nie obserwujemy obecnie wzmożonego popytu czy też znacznych ruchów cen. Za niemal...

Będą oceny wpływu na rolnictwo?

Jak ujawnił podczas czwartkowej (4 marca br.) wideokonferencji Komisarz Europejski ds. Rolnictwa i Rozwoju Wsi Janusz Wojciechowski, w czerwcu br. ogłoszona zostanie unijna Długofalowa...

Śledź nas

21,252FaniLubię to
395ObserwującyObserwuj
6,630SubskrybującySubskrybuj

Ostatnie artykuły