środa, 3 marca, 2021

Lokalni dostawcy w marketach Carrefour?

-REKLAMA-
-REKLAMA-

Wiele się ostatnio mówi i działa w kwestii skracania łańcuchów dostaw produktów rolnych na linii: rolnik – konsument. Temat ten podejmują m.in. instytucje krajowe i wspólnotowe – europejskie.

W nawiązaniu do tej idei, także handlowa Sieć Carrefour Polska uruchomiła projekt pod nazwą: “Prosto z pola do 50 km”.  Podstawowym założeniem tego przedsięwzięcia jest, jak informuje sieć: „skracanie łańcucha dostaw i rozwój bezpośredniej współpracy z lokalnymi rolnikami”.

W związku z tym, w wybranych sklepach detalisty pojawiła się specjalna strefa z produktami pochodzącymi od małych, pobliskich gospodarstw rolnych.

 

Prosto z pola do 50 kilometrów

Projekt zakłada współpracę z lokalnymi gospodarstwami rolnymi, których towary sprzedawane będą na specjalnie oznakowanych stoiskach w placówkach Carrefour. Tego rodzaju oferta uwzględniająca lokalnego producenta docelowo zastąpić ma asortyment zamawiany do tej pory z magazynu centralnego sieci.

– Realizując projekt „Prosto z pola do 50 km” nasza sieć nie tylko zapewnia klientom bezpośredni dostęp do produktów wysokiej jakości, ale również przyczynia się do rozwoju polskiego rolnictwa i lokalnej przedsiębiorczości. Dlatego zapraszamy rolników i grupy producentów do współpracy w ramach dostaw lokalnych bezpośrednio do naszych sklepówmówi Marek Lipka, członek zarządu i dyrektor handlowy Carrefour Polska.

 

Pionierzy projektu

Pierwszym dostawcą, który wyraził wolę udziału w projekcie sieci Carrefour Polska jest wielopokoleniowe gospodarstwo rolne Tomasza Starnowskiego ze Starych Babic niedaleko Warszawy. Warzywa pochodzące z tego gospodarstwa sprzedawane już są na specjalnie oznaczonych stanowiskach w hipermarkecie Reduta i supermarkecie Skorosze w Warszawie. W ofercie tej znajdują się: brokuły, buraki, cebula, kalafior, kapusta, ziemniaki, a wkrótce dostępne będą także pory i ogórki.

Carrefour zapowiada już rozszerzanie projektu o nowe, bezpośrednie relacje handlowe z lokalnymi dostawcami w całej Polsce.

Tekst przygotował: Robert Gorczyński
Źródło: Carrefour Polska Sp. z o.o.
Foto: Pixabay

Biedronka deklaruje współpracę z polskimi dostawcami warzyw i owoców

-REKLAMA-
Avatar
Redakcja
Przygotowujemy dla Was zawsze najświeższe wiadomości z branży rolniczej. Newsy, wydarzenia, relacje, opinie. Widziałeś coś ważnego? Chcesz się z nami czymś podzielić? Napisz na adres redakcja@agroprofil.pl

Napisz komentarz

Podobne artykuły

AGRO-Unia przeciw projektowi KPO!

Dziś (3 marca br.), podczas specjalnej konferencji prasowej w centrum w Warszawy, Ogólnopolski Ruch Rolników AGRO-Unia odniósł się do konsultowanego obecnie rządowego projektu Krajowego...

IGC podniosła swoją prognozę zbiorów zbóż w tym sezonie

W swoim najnowszym raporcie Międzynarodowa Rada Zbożowa (IGC) zwiększyła globalną produkcję zbóż w sezonie 2020/21 do rekordowych 2,216 mld ton, w porównaniu z 2,210...

Sprawdź czy nie zawieszą ci renty albo emerytury?

Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego podała wysokości nowych kwot miesięcznego przychodu decydujących o zmniejszeniu lub zawieszeniu świadczeń emerytalno-rentowych od dnia 1 marca 2021 r. A zatem...

Śledź nas

21,246FaniLubię to
395ObserwującyObserwuj
6,360SubskrybującySubskrybuj

Ostatnie artykuły