niedziela, 28 lutego, 2021

Konkurs KRUS – „Moja Wizja Zero – Strategia Prewencji w Rolnictwie”.

-REKLAMA-
-REKLAMA-

Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego organizuje I Ogólnopolski Konkurs dla Młodzieży pod hasłem „Moja Wizja Zero – Strategia Prewencji w Rolnictwie”.

Kto może uczestniczyć?

Konkurs adresowany jest do młodzieży szkolnej i uniwersyteckiej, ze szczególnym uwzględnieniem uczniów i słuchaczy szkół rolniczych. Warunkiem udziału w Konkursie jest wiek poniżej 24 lat, a także posiadanie pełnoprawnego statusu ucznia lub studenta.
Ważna jest również znajomość zagadnień związanych z pracą w gospodarstwie rolnym i kreatywne podejście do sposobu prezentacji tematu.

Zasady Konkursu

Zadanie konkursowe polegać będzie na wykonaniu krótkiego (2-minutowego) filmu, nawiązującego  do „7 Złotych Zasad Wizji Zero” – międzynarodowej kampanii społecznej służącej  minimalizowaniu ryzyka wypadku przy pracy w sektorze rolniczym:

„7 Złotych Zasad” ujęto w następujące punkty: „Przejmij inicjatywę – zaangażuj się”, „Zidentyfikuj zagrożenia – kontroluj ryzyko”, „Zdefiniuj cele – stwórz program”, „Zapewnij zdrowy i bezpieczny system pracy – bądź dobrze zorganizowany”,  „Zadbaj o bezpieczne otoczenie w gospodarstwie: maszyny, narzędzia i stanowisko pracy”, „Poszerzaj wiedzę na temat zasad bezpieczeństwa w gospodarstwie” oraz „Daj dobry przykład i motywuj innych”.
Celem Konkursu jest promocja wiedzy i zachowań zmniejszających ryzyko wypadków podczas rolniczych prac, szczególnie wśród osób, które w najbliższym czasie zawodowo zwiążą się z rolnictwem.

Termin składania prac

Konkursowe prace należy składać w terminie od 2 września do 3 października 2019 r. Szczegółowy regulamin Konkursu zostanie ogłoszony na stronie www.krus.gov.pl  oraz w portalu społecznościowym Facebook.

Honorowy Patronat nad Konkursem objął Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi Jan Krzysztof Ardanowski.

Tekst Przygotował: Robert Gorczyński
Źródło: www.krus.gov.pl
Ilustracja: www.krus.gov.pl

-REKLAMA-
Joanna Trzymkowska
Joanna Trzymkowska
Z rolnictwem związania jestem od najmłodszych lat. Swoje pierwsze doświadczenia zdobywałam w rodzinnym gospodarstwie. Skończyłam studia rolnicze i dalej rozwijam rolnicze pasje.

Napisz komentarz

Podobne artykuły

Pochmurno i rześko [POGODA]

W nocy z soboty na niedzielę w całym kraju chmur ma przybywać, do wystąpienia o poranku całkowitego zachmurzenia na północy i w centrum kraju....

33 nowe odmiany zbóż w Krajowym Rejestrze

W Krajowym rejestrze przybywa odmian. W dniu 24 lutego 2021 roku odbyło się posiedzenie Komisji ds. rejestracji odmian roślin zbożowych. Ze względu na pandemię, posiedzenie odbyło...

Hodowcy norek pod drzwiami Ministra!

Niezaszczepieni lekarze pobierający próbki na obecność koronawirusa, brak jakichkolwiek rozmów z Ministrem Rolnictwa i Rozwoju Wsi Grzegorzem Pudą i widmo masowej likwidacji polskich hodowli...

Śledź nas

21,206FaniLubię to
395ObserwującyObserwuj
6,300SubskrybującySubskrybuj

Ostatnie artykuły