niedziela, 20 czerwca, 2021

Konkurs KRUS – „Moja Wizja Zero – Strategia Prewencji w Rolnictwie”.

-REKLAMA-
-REKLAMA-

Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego organizuje I Ogólnopolski Konkurs dla Młodzieży pod hasłem „Moja Wizja Zero – Strategia Prewencji w Rolnictwie”.

Kto może uczestniczyć?

Konkurs adresowany jest do młodzieży szkolnej i uniwersyteckiej, ze szczególnym uwzględnieniem uczniów i słuchaczy szkół rolniczych. Warunkiem udziału w Konkursie jest wiek poniżej 24 lat, a także posiadanie pełnoprawnego statusu ucznia lub studenta.
Ważna jest również znajomość zagadnień związanych z pracą w gospodarstwie rolnym i kreatywne podejście do sposobu prezentacji tematu.

Zasady Konkursu

Zadanie konkursowe polegać będzie na wykonaniu krótkiego (2-minutowego) filmu, nawiązującego  do „7 Złotych Zasad Wizji Zero” – międzynarodowej kampanii społecznej służącej  minimalizowaniu ryzyka wypadku przy pracy w sektorze rolniczym:

„7 Złotych Zasad” ujęto w następujące punkty: „Przejmij inicjatywę – zaangażuj się”, „Zidentyfikuj zagrożenia – kontroluj ryzyko”, „Zdefiniuj cele – stwórz program”, „Zapewnij zdrowy i bezpieczny system pracy – bądź dobrze zorganizowany”,  „Zadbaj o bezpieczne otoczenie w gospodarstwie: maszyny, narzędzia i stanowisko pracy”, „Poszerzaj wiedzę na temat zasad bezpieczeństwa w gospodarstwie” oraz „Daj dobry przykład i motywuj innych”.
Celem Konkursu jest promocja wiedzy i zachowań zmniejszających ryzyko wypadków podczas rolniczych prac, szczególnie wśród osób, które w najbliższym czasie zawodowo zwiążą się z rolnictwem.

Termin składania prac

Konkursowe prace należy składać w terminie od 2 września do 3 października 2019 r. Szczegółowy regulamin Konkursu zostanie ogłoszony na stronie www.krus.gov.pl  oraz w portalu społecznościowym Facebook.

Honorowy Patronat nad Konkursem objął Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi Jan Krzysztof Ardanowski.

Tekst Przygotował: Robert Gorczyński
Źródło: www.krus.gov.pl
Ilustracja: www.krus.gov.pl

-REKLAMA-
Joanna Trzymkowska
Joanna Trzymkowska
Z rolnictwem związania jestem od najmłodszych lat. Swoje pierwsze doświadczenia zdobywałam w rodzinnym gospodarstwie. Skończyłam studia rolnicze i dalej rozwijam rolnicze pasje.

Napisz komentarz

Podobne artykuły

Upał będzie narastał [POGODA]

W nocy gorąco na zachodzie, północy i w centrum gdzie będzie od 20 do 23 stopni, a lokalnie na wybrzeżu do 24 stopni. Tym...

Nasz eksport zbóż poza UE zbliżył się do rekordu z poprzedniego sezonu

Od początku sezonu 2020/21 eksport wszystkich zbóż z Polski (poza UE) wynosi 3,34 mln ton i jest o 3% większy w stosunku do analogicznego...

W nocy na zachodzie i północy powyżej 20 stopni [POGODA]

Dziś wieczorem największa szansa na burze jest w rejonie Świnoujścia, Dziwnowa- tu już teraz wiadomo, że popada niemalże na pewno. W nocy wszystkie opady...

Śledź nas

22,339FaniLubię to
395ObserwującyObserwuj
7,790SubskrybującySubskrybuj

Ostatnie artykuły