wtorek, 2 marca, 2021

Kolejny tydzień listopada będzie bardziej wietrzny z niewielkimi opadami deszczu [POGODA]

-REKLAMA-
-REKLAMA-

poniedziałek nad ranem na zachodzie kraju pojawi się front z jednego z niżów. Popada tam deszcz do 0.5-4 mm. W południe opady opuszczą zachód i przesuną się nad Kaszubycentrum i południe kraju. Z tym, że o ile od Kujaw po wybrzeże popada wszędzie, to już w centrum i na południu tylko miejscami. Po południu opady dotrą nad Warmię, Mazury, Mazowsze, wieczorem na wschód kraju.

Czas trwania opadów wyniesie od 10-30 minut na południu i w centrum do 1-2 h na zachodzie, północy i wschodzie kraju. Między opadami jest szansa na krótkie chwile ze słońcem, jednak pochmurna pogoda ma przeważać. 

Wciąż ciepło jak na listopad- 10/13 stopni pokażą termometry w samo południe.

Wiatr powieje umiarkowanie z południa w porywach do 40 km/h. Na wybrzeżu do 50 km/h.

Wtorek  ponownie przyniesie osłabienie prędkości wiatru do 10-25 km/h. Jedynie na północy powieje do 30 km/h, zaś na wybrzeżu do 40 km/h. O poranku miejscami na południu, wschodzie i w centrum  pojawią się zamglenia i niezbyt gęste mgły. 

Od samego rana na zachodzie, północy i w centrum występować mają przelotne opady deszczu (1-3 mm.) – nie popada wszędzie. Deszcz spadnie na około 65% tego obszaru. Przed południem przelotne opady pojawią się również na wschodzie, południu i w centrum (1-3 mm.). W południe na zachodzie opady zanikną i miejscami pokaże się słońce. Po południu opady zanikną na północy i w centrum oraz na południu, zaś delikatnie do 1-2 mm zmoczy miejscami zachód kraju.

Około południa rozpogodzenia i chwile ze słońcem czekają również północ, centrum i południe kraju, zaś pod wieczór rozpogodzi się na wschodzie– ale słońca już raczej nie będzie.

Środa

W środę do południa na południu kraju wiatr słaby. Na zachodzie, wschodzie i w centrum powieje umiarkowanie do 35 km/h. Na północy porywy sięgną 40 km/h. Wieczorem na południu powieje do 20 km/h. Wschód, zachód i centrum otrzyma porywy do 40 km/h. Na północy 50 km/h, zaś na wybrzeżu do 65 km/h.

Dzień zapiszemy jako suchy, jedynie przed południem od Podlasia po Kujawy i Kaszuby miejscami spadnie niewielki deszcz do 1-2 mm.

Zrobi się bardzo ciepło. 11/13 stopni Celsjusza, a w rejonie Legnicy, Jeleniej Góry, Opola, Cieszyna, Bielska Białej nawet 15 stopni. Nieco chłodniej na poziomie 9/10 stopni będzie na wschodzie i Suwalszczyźnie.

Co do dalszego terminu wstrzymam się ze szczegółami. Na pewno się ochłodzi. Jedna wersja sugeruje, że temperatury spadną do 4/9 stopni w ciągu dnia i około 0/5 stopni nocami. Chłodniejsza wersja sugeruje nocne przymrozki, w ciągu dnia mielibyśmy maksymalnie 3/7 stopni. Jest zbyt wcześnie by faworyzować którąś z tych wersji. Ochłodzenie poprzedzone będzie silniejszym wiatrem w czwartek. Na wybrzeżu powinno powiać powyżej 65/75 km/h.

-REKLAMA-
Avatar
Agro Profil
Magazyn rolniczy Agro Profil tworzony jest przez redaktorów rolników. Praktyczne podejście do problemów jest dla nas najważniejsze.

Napisz komentarz

Dodaj odpowiedź

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Podobne artykuły

Po przymrozkach i mgłach czeka nas ocieplenie [POGODA]

Prędkość wiatru na wschodzie kraju w nocy osłabnie. Pozowli to powstaniu mgieł na przeważajacym obszarze Polski. Dodatkowo miejscami pojawią się przymrozki do -3/-1 stopnia....

Kredyty zamiast odszkodowań?

Nie umilkły jeszcze echa ubiegłotygodniowej konferencji prasowej związków i organizacji branżowych hodowców norek przed siedzibą Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi, kiedy to żywo komentowano...

Waloryzacja rolniczych emerytur i rent KRUS

Od wczoraj (1 marca br.) kwoty świadczeń emerytalno-rentowych KRUS podlegają podwyższeniu zgodnie ze wskaźnikiem waloryzacyjnym, który wynosi: 104,24% (i nie mniej niż 50 zł). W...

Śledź nas

21,235FaniLubię to
395ObserwującyObserwuj
6,330SubskrybującySubskrybuj

Ostatnie artykuły