sobota, 6 marca, 2021

Kolejna szkoła dołączyła do ogólnokrajowej sieci resortowych szkół rolniczych

-REKLAMA-
-REKLAMA-

28 stycznia 2020 roku, Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi Jan Krzysztof Ardanowski, w obecności Sekretarza Stanu w MRiRW Szymona Giżyńskiego i Zastępcy Prezydenta Miasta Szczecin Krzysztofa Soski podpisał Porozumienie o przekazaniu do prowadzenia Ministrowi Rolnictwa i Rozwoju Wsi szkół rolniczych wchodzących w skład Centrum Edukacji Ogrodniczej w Szczecinie.

 

Sieć szkół rolniczych

Podpisanie porozumienia ma związek z tym, że od 1 stycznia 2021 r. Minister Rolnictwa stanie się dla Centrum Edukacji Ogrodniczej w Szczecinie organem prowadzącym i sprawującym nadzór pedagogiczny. Objęcie ministerialnej kurateli nad szkołą na terenie województwa zachodniopomorskiego to  kontynuacja procesu tworzenia ogólnokrajowej sieci resortowych szkół rolniczych. Powstająca sieć szkół to odpowiedź na potrzeby związane z rozwojem nowoczesnego, specjalistycznego rolnictwa, które wymaga organizacji odpowiedniej edukacyjnej bazy.

 

Wdrażanie nowoczesnych metod

Minister Jan Krzysztof Ardanowski, powołując się na dotychczasowe doświadczenia związane z zarządzaniem szkołami resortowymi zaznaczył, że coroczna ich oferta jest różnicowana w zależności od potrzeb lokalnego rynku pracy oraz predyspozycji i zainteresowań młodzieży. Podobnie będzie w przypadku szkoły w Szczecinie. Przy czym, ważnym aspektem jej rozwoju będzie wdrażanie zastosowań nowoczesnych technik i technologii.

W tym tych wspomaganych przez sztuczną inteligencję, satelity, drony, czyli np. zasad precyzyjnego nawożenia i stosowania środków ochrony roślin.

Dodajmy, że do tej pory do ogólnokrajowej sieci resortowych szkół rolniczych zakwalifikowano już 54 szkoły.


Tekst przygotował: Robert Gorczyński
Źródło/fot: MRiRW

 

-REKLAMA-
Joanna Trzymkowska
Joanna Trzymkowska
Z rolnictwem związania jestem od najmłodszych lat. Swoje pierwsze doświadczenia zdobywałam w rodzinnym gospodarstwie. Skończyłam studia rolnicze i dalej rozwijam rolnicze pasje.

Napisz komentarz

Podobne artykuły

Kolejny tydzień wzrostów na rynku wieprzowiny

1,56 €. Dokładanie na takim poziomie zakończyła się dziś (05.03.2021) aukcja ISN w Niemczech. Po parunastu tygodniach stagnacji w końcu ceny tuczników pną się...

Komu należą się dopłaty?

Jak bumerang powraca temat braku właściwego rozdziału unijnych dopłat bezpośrednich do rolnictwa. Sprawą tą zajmują się krajowe organizacje rolnicze, a także rolnicze samorządy. I nic...

Innvigo wprowadza nowe produkty!

Firma Innvigo to producent środków ochrony roślin, który w swym portfolio ma 54 produkty, poczynając od herbicydów, poprzez fungicydy, insektycydy, regulatory wzrostu, i zaprawy...

Śledź nas

21,252FaniLubię to
395ObserwującyObserwuj
6,540SubskrybującySubskrybuj

Ostatnie artykuły