sobota, 6 marca, 2021

KE rozszerza czerwone i żółte strefy

-REKLAMA-
-REKLAMA-

2 lutego b.r. Komisja Europejska wydała kolejną decyzję wykonawczą w sprawie zmian w przebiegu granic obszarów objętych obostrzeniami w związku z wykryciem ognisk ASF. 

Więcej czerwieni w 4 województwach 

Zgodnie z tym postanowieniem w skład obszaru objętego ograniczeniami (strefa czerwona) ASF włączono niżej wymienione obszary: 

– Województwo mazowieckie, powiat szydłowiecki: gmina Chlewiska, gmina Szydłowiec.
– Województwo świętokrzyskie, powiat konecki: gmina Gowarczów, część gminy Końskie położona na wschód od linii kolejowej nr 25, część gminy Stąporków położona na północ od linii kolejowej nr 25.
– Województwo łódzkie, powiat opoczyński: gmina Białaczów.
– Województwo zachodniopomorskie, powiat myśliborski: część gminy Dębno położona na zachód od linii wyznaczonej przez drogę nr 126 biegnącą od zachodniej granicy gminy do skrzyżowania z drogą nr 23 w miejscowości Dębno, następnie na zachód od linii wyznaczonej przez drogę nr 23 do skrzyżowania z ul. Jana Pawła II w miejscowości Cychry, następnie na południe od ul. Jana Pawła II do skrzyżowania z ul. Ogrodową i dalej na południe od linii wyznaczonej przez ul. Ogrodową, której przedłużenie biegnie do wschodniej granicy gminy. 

Strefy żółte

Do strefy żółtej KE włączyła natomiast następujące regiony:

– Województwo świętokrzyskie, powiat konecki: gminy Fałków, Ruda Malenicka, Radoszyce i Smyków, powiat kielecki: gminy Mniów i Zagnańsk, powiat skarżyski: gminy Bliżyn, Skarżysko Kamienna i Suchedniów
– Województwo łódzkie: powiat piotrkowski: gmina Aleksandrów.

Szczegóły dotyczące charakteru obostrzeń związanych ze strefami ASF a także aktualna mapa ich przebiegu w Polsce, dostępne są na m.in. na stronie internetowej Głównego Inspektoratu Weterynarii.   
 
Źródło: KE, GIW
Foto: Pixabay
 

-REKLAMA-
Robert Gorczyński
Robert Gorczyńskihttps://agroprofil.pl/
Działa na styku: instytucje, organizacje, problemy rolników. Zafascynowany etosem pracy rolnika, tradycjami i kulturą polskiej wsi.

Napisz komentarz

Dodaj odpowiedź

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Podobne artykuły

Kolejny tydzień wzrostów na rynku wieprzowiny

1,56 €. Dokładanie na takim poziomie zakończyła się dziś (05.03.2021) aukcja ISN w Niemczech. Po parunastu tygodniach stagnacji w końcu ceny tuczników pną się...

Komu należą się dopłaty?

Jak bumerang powraca temat braku właściwego rozdziału unijnych dopłat bezpośrednich do rolnictwa. Sprawą tą zajmują się krajowe organizacje rolnicze, a także rolnicze samorządy. I nic...

Innvigo wprowadza nowe produkty!

Firma Innvigo to producent środków ochrony roślin, który w swym portfolio ma 54 produkty, poczynając od herbicydów, poprzez fungicydy, insektycydy, regulatory wzrostu, i zaprawy...

Śledź nas

21,252FaniLubię to
395ObserwującyObserwuj
6,550SubskrybującySubskrybuj

Ostatnie artykuły