czwartek, 25 lutego, 2021
- REKLAMA -

Kamery zarejestrowały sprawców zatrucia 21 uli

-REKLAMA-
-REKLAMA-

Funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Łukowie (woj. lubelskie), poszukują sprawców zanieczyszczenia 21 uli, do którego doszło w miejscowości Wojcieszkowo.

Celowe wtargnięcie do pasieki

Jak udało się ustalić funkcjonariuszom, w nocy z piątku na sobotę (22 sierpnia br.), nieznane osoby dostały się na teren posesji miejscowego pszczelarza i wlały do uli substancję ropopochodną. Właściciel pasieki zorientował się w sytuacji następnego dnia. Wtedy zwrócił uwagę na nietypowe zachowanie owadów.

Jak się okazało, zanieczyszczonych zostało 21 z 40 uli. Szacuje się, że ucierpieć mogło nawet kilkadziesiąt tysięcy owadów. Część pszczół już zginęła. Te, które przeżyły są znacznie osłabione. Zgodnie z obserwacjami pszczelarza, cały czas zbierają nektar, jednak wiele wskazuje na to, że padną w ciągu kilku dni.

Sprawcy na kamerach!

Dodajmy, że na terenie pasieki zamontowane były kamery. Zarejestrowały one kilka osób, które najpierw uszkodziły ogrodzenie, a następnie przemieszczając się pomiędzy ulami, wlewały do nich substancję ropopochodną. Policja pracuje nad ustaleniem tożsamości i ujęciem sprawców tego przestępczego czynu.


Tekst przygotował: Robert Gorczyński
Źrodło: Pixabay

-REKLAMA-
Avatar
Agro Profil
Magazyn rolniczy Agro Profil tworzony jest przez redaktorów rolników. Praktyczne podejście do problemów jest dla nas najważniejsze.

Napisz komentarz

Dodaj odpowiedź

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Podobne artykuły

Polscy producenci rolni krytycznie o WPR

Federacja Branżowych Związków Producentów Rolnych, członek federacji COPA-COGECA, przedstawiła swoje stanowisko w kwestii zagadnień, które powinny zostać uwzględnione podczas negocjacji nad unijną Wspólną Polityką Rolną...

Czwartek najcieplejszy od 31 lat [POGODA]

Jeszcze tydzień temu na wschodzie było -20 stopni, zaś teraz na południowym zachodzie mamy +20 stopni. Pogoda zwariowała, a wraz z nią przyroda. W nocy...

Jak wykryć nadużycia?

Temat wysokości i właściwego wykorzystania dopłat  bezpośrednich od początku funkcjonowania tej formy unijnego wsparcia był przedmiotem wielu rolniczych sporów i dyskusji. Dominują tu dwa główne...

Śledź nas

21,173FaniLubię to
395ObserwującyObserwuj
6,290SubskrybującySubskrybuj

Ostatnie artykuły