poniedziałek, 8 marca, 2021

Już za kilkanaście godzin wkroczymy w pogodowo późną jesień [POGODA]

-REKLAMA-
-REKLAMA-

Kolejna zmiana pogody – na dłużej/ na trwałe?

W nocy jak to bywa w ostatnich dniach znów ma padać na północy kraju (od Suwałk po Kaszuby, Pomorze Zachodnie)- tutaj spadnie od około 5 milimetrów na Pomorzu Zachodnim do 15 milimetrów na Warmii, Mazurach i Suwalszczyźnie. Przelotnie choć słabo i lokalnie popada na zachodzie, w centrum i na wschodzie do 0-3 milimetrów deszczu. Południe kraju suche. Temperatura w nocy sięgnie +11 stopni na północy, +13 stopni w centrum oraz +16-18 stopni w porywach halnego na południu.

Środa to kolejny dynamiczny dzień. Tym razem to nie wiatr, a temperatura budzić będzie podziw. Nad naszym krajem przejdzie chłodny front atmosferyczny, na którym z północy na południe przemieszczać się będzie strefa opadów deszczu. Na południu popada do 5 milimetrów wieczorem, na wschodzie i w centrum po południu. Na zachodzie w okolicy przedpołudnia/południa. W północno-wschodniej ćwiartce kraju padać ma cały dzień w ilości do 15 milimetrów deszczu.

 

Co z temperaturą?

Temperatura będzie zaskakująca. Na Roztoczu i na południu kraju nawet +23 stopnie. W centrum i na wschodzie do południa +16 stopni. Po godzinie 15:00 nagły spadek temperatury do +8 stopni. Na północy i zachodzie spadek nastąpi w południe i całe popołudnie, a wieczór upłynie w temperaturze nie przekraczającej +7/+9 stopni.

To dopiero przedsmak ochłodzenia. W kolejnych dniach w ciągu dnia temperatura z trudem będzie sięgać +10 stopni. Opadów bardzo mało, wiatry słabe i umiarkowane, chmur dużo – do okolicy niedzieli/poniedziałku. Wówczas kolejny zwrot w pogodzie. Na dwie doby zrobi się pogodniej, ale jeszcze chłodniej. Odczują to szczególnie mieszkańcy Podlasia, Warmii i Mazur gdzie pojawią się przymrozki do -4 stopni.

 

Tekst: Łukasz Sieligowski
Mapa: pogodynka.pl

-REKLAMA-
Joanna Trzymkowska
Joanna Trzymkowska
Z rolnictwem związania jestem od najmłodszych lat. Swoje pierwsze doświadczenia zdobywałam w rodzinnym gospodarstwie. Skończyłam studia rolnicze i dalej rozwijam rolnicze pasje.

Napisz komentarz

Podobne artykuły

AGRO-Unia chce rozmawiać!

Dynamiczny i nieprzewidziany przebieg miała piątkowa, 5 marca br., uroczystość  otwarcia obwodnicy we Wrześni (woj. wielkopolskie) z udziałem Premiera Mateusza Morawieckiego. Stało się tak za...

Kalkulator nawozowy Amazone co można zyskać?

Za pomocą nowego kalkulatora rozsiewu granicznego można teraz określić dodatkowy plon dzięki systemowi AutoTS w porównaniu z tradycyjnymi systemami rozsiewu granicznego. Firma Amazone oferuje...

Co nowego w ciągnikach John Deere serii 9R?

John Deere wprowadziła na rynek nowy asortyment ciągników serii 9R na rok 2021, z flagowymi modelami 9R 640 i 9RX 640 o mocy 691 KM na czele. Najnowsze maszyny serii 9R, 9RT i 9RX są...

Śledź nas

21,298FaniLubię to
395ObserwującyObserwuj
6,800SubskrybującySubskrybuj

Ostatnie artykuły