poniedziałek, 12 kwietnia, 2021

Jutro sporo słońca i możliwe punktowe opady deszczu [POGODA]

-REKLAMA-
-REKLAMA-

Na północy zmiana pogody, na południu nadal ciepło

W nocy południe, wschód, zachód i centrum kraju z pogodnym niebem i temperaturą na poziomie 4-6 stopni. Chmur z każdą godziną nocną przybywać będzie na północy kraju. Po godzinie 3:00 opady mżawki pojawią się miejscami w pasie od Pyrzyc po Koszalin, Miastko, Lębork, Wejherowo. Tutaj również najcieplej, około 7/9 stopni.

W ciągu dnia front z północy powoli będzie wędrował na południe. Od Hajnówki po Ostrołękę, Toruń, Piłę, Poznań, Gorzów Wielkopolski w ciągu dnia mogą się miejscami pojawić drobne opady mżawki- do 0,2 mm. Na wybrzeżu już sucho z dużą ilością chmur i nielicznymi przejaśnieniami. Na południu, wschodzie i w centrum do południa sporo słońca. Po południu w pasie od Zamościa po Kielce, Radom, Puławy, Łódź, Częstochowę, Kalisz, Wrocław, Żary i Żagań powstanie sporo letnich chmur burzowych. Deszcz jednak wystąpi tutaj tylko punktowo. Na południu do końca dnia dużo pogodnego nieba i sucho.

Na północy kraju po przejściu frontu już zdecydowanie chłodniej. Od Suwałk po Gdańsk, Szczecin około 7-9 stopni. Od Hajnówki po Toruń, Piłę, Gorzów 11-13 stopni. W pasie od Terespola po Lublin, Łódź, Leszno, Żagań 15 stopni. Od Zamościa po Częstochowę, Wrocław 17 stopni. Najcieplej od Rzeszowa po Kraków, Katowice i Opole, gdzie zobaczymy 18-19 stopni.

Wiatr wieczorem i o poranku słaby. W południe umiarkowany z kierunków północnych na północy i południowo-zachodnich na południu.

Łukasz Sieligowski 

pogoda

-REKLAMA-
Avatar
Agro Profil
Magazyn rolniczy Agro Profil tworzony jest przez redaktorów rolników. Praktyczne podejście do problemów jest dla nas najważniejsze.

Napisz komentarz

Podobne artykuły

Ceny drobiu pną się w górę!

Tuszki kurczaków podrożały o kilkadziesiąt groszy ale rownież ceny indyków po ostatniej stagnacji poszybowały w górę. Zapowiedź luzowania obostrzeń w niektórych krajach może stać...

Ochłodzenie, ulewy, śnieżyce zaatakują południe i wschód Polski [POGODA]

Nad Rosją zrobiło się już bardzo ciepło, które zablokuje wędrówkę frontu chłodnego idącego znad Niemiec na wschód Europy- front utknie na południu i wschodzie...

Nowe wytyczne Ministerstwa i GIS

Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi i Główny Inspektorat Sanitarny ogłosiły ścisłe wytyczne dla producentów rolnych zatrudniających cudzoziemców przy tegorocznych pracach sezonowych w związku z...

Śledź nas

21,695FaniLubię to
395ObserwującyObserwuj
7,320SubskrybującySubskrybuj

Ostatnie artykuły