poniedziałek, 1 marca, 2021

Jesteśmy tuż przed dużym ochłodzeniem [POGODA]

-REKLAMA-
-REKLAMA-

O poranku temperatury spadną w pobliże 12-14 stopni Celsjusza na wschodzie, do 15-16 stopni na północy, zachodzie i południu. W okolicy Zielonej Góry 18 stopni Celsjusza. Na niebie pojawi się trochę cirrusów, a wiatr w całym kraju stanie się odczuwalny i powieje do 25 km/h.

W ciągu dnia po niebie przesuwać się będą liczne ławice cirrusów i cirrostratusów, szczególnie na południu i północy kraju. Wieczorem na północy zrobi się dość pochmurno, ale padać nie będzie.

Temperatura na północy zdąży wzrosnąć już do maksymalnie 23 stopni wzdłuż wybrzeża, 25 stopni na Pomorzu Zachodnim. Na pozostałym obszarze bez zmian na termometrach w porównaniu z ostatnimi dniami. Na wschodzie i w centrum zrobi się nawet o 1 do 2 stopni cieplej niż miało to miejsce dzisiaj.

Wiatr w ciągu dnia powieje do 35 km/h w pasie od Bramy Orawskiej po województwo Łódzkie, Mazowieckie, Warmię i Mazury. Na pozostałym obszarze maksymalne porywy sięgną 25 km/h. Między Lublinem a Tarnowem chwilami będzie zupełnie bezwietrznie.

Wieczorem wkroczy do Polski zimny front polarny. Prędkość wiatru w Zatoce gdańskiej i na Żuławach przekroczy 45 km/h z kierunków północnych. Na zachodzie, wschodzie i w centrum powieje do 40 km/h, początkowo z południowego zachodu, jednak w kolejnych godzinach nocnych wiatr zmieni kierunek na północno zachodni i północny.

-REKLAMA-
Avatar
Agro Profil
Magazyn rolniczy Agro Profil tworzony jest przez redaktorów rolników. Praktyczne podejście do problemów jest dla nas najważniejsze.

Napisz komentarz

Dodaj odpowiedź

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Podobne artykuły

We wtorek znów mocniej powieje [POGODA]

W nocy ma być na ogół pochmurno. Jedynie miejscami od Wrocławia po Opole, Kraków, Rzeszów na niebie można będzie zobaczyć gwiazdy. Temperatura spadnie do...

Burza wokół Zielonego Ładu

Zanosi się na gorącą rolniczą debatę i to już w czwartek 4 marca br. Wtedy to na internetowych łączach, w ramach  Dialogu Obywatelskiego – Europejski Zielony...

Zasiłek opiekuńczy przedłużony po raz kolejny!

Do 14 marca br. przedłużone zostaną uprawnienia do zasiłku opiekuńczego. To dobra wiadomość dla ubezpieczonych w Kasie Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego rodziców i opiekunów dzieci...

Śledź nas

21,223FaniLubię to
395ObserwującyObserwuj
6,320SubskrybującySubskrybuj

Ostatnie artykuły