poniedziałek, 1 marca, 2021

Jesienny niż zaatakuje Polskę. Miejscami pojawią się wichury i opady deszczu [POGODA]

-REKLAMA-
-REKLAMA-

Noc pogodna i sucha będzie na wschodzie, południu i w centrum- tutaj też najchłodniej. Od 8/9 stopni w kotlinach południowej Polski do 11/13 stopni na południu i wschodzie. Na Kaszubach 13 stopni i tutaj w drugiej części nocy niebo zachmurzy się i nad ranem może słabo pokropić. Najcieplej w pasie od Warszawy po Łódź, Poznań, Wrocław, Zieloną Górę- tutaj nie mniej niż 15/17 stopni. Nad ranem opady deszczu wystąpią w okolicy Reska, Szczecina, Koszalina, Słupska- tutaj lokalnie spadnie 10-15 mm deszczu. Popada również na południu Pomorza i północy Ziemi Lubuskiej- porosi do 0-3 mm również na pozostałym obszarze Ziemi Lubuskiej.

Po północy na zachodzie a nad ranem na zachód od Wisły zacznie wzmagać się prędkość wiatru z kierunku południowego. W ciągu dnia na całym zachodzie i w centrum powieje w porywach do nawet 55 km/h. Na południu i krańcach północnych porywy sięgną 35/40 km/h. Na wschodzie powieje maksymalnie do 35 km/h a na Suwalszczyźnie okresami będzie bezwietrznie. Wieczorem i w nocy silny wiatr dotrze również na całe południe, wschód i północ kraju- nadal stosunkowo słabo powieje na Suwalszczyźnie. Porywy wiatru w pasie od Terespola po Radom, Łódź, Zieloną Górę mogą rozpędzać się do 65 km/h.

Na niebie na południu kraju od rana do wieczora powinno być sucho i słonecznie. Na północy pojawiać się będą kilkudziesięcio minutowe przelotne opady deszczu, chwilami o charakterze ulewy. Na zachodzie, wschodzie i w centrum opadów mniej, jednak możliwe jest powstanie jednej burzy z wiatrem do 90 km/h, krótkim ale nawalnym opadem deszczu, podczas której deszcz by spadł na 65% zaznaczonego obszaru.

Temperatura powietrza do godzin południowych wyniesie na południu 25/28 stopni. W centrum, na wschodzie i środkowym zachodzie 22/26 stopni. Na Kujawach, Warmii, Mazurach, Żuławach i Suwalszczyźnie 21/23 stopnie. Najchłodniej na Pomorzu Zachodnim 15/18 stopni. Jednak już około godziny 15/00 na całej północy i w centrum nastąpi spadek temperatury do około 16/19 stopni. Wieczorem znaczne ochłodzenie dotrze na wschód i południe kraju.

-REKLAMA-
Avatar
Agro Profil
Magazyn rolniczy Agro Profil tworzony jest przez redaktorów rolników. Praktyczne podejście do problemów jest dla nas najważniejsze.

Napisz komentarz

Dodaj odpowiedź

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Podobne artykuły

Zasiłek opiekuńczy przedłużony po raz kolejny!

Do 14 marca br. przedłużone zostaną uprawnienia do zasiłku opiekuńczego. To dobra wiadomość dla ubezpieczonych w Kasie Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego rodziców i opiekunów dzieci...

Co musi zrobić producent, aby otrzymać Chronione Oznaczenie Geograficzne?

Na sklepowych półkach coraz częściej możemy zauważyć produkty posiadające Chronione Oznaczenie Geograficzne. Prawdopodobnie dla większości z nas jest to kolejna naklejka, która sama w...

Mleko do skupu pierwszy raz od kilku miesięcy potaniało

Z danych przedstawionych przez GUS wynika, że podczas stycznia nowego roku 2021 cena oferowana w skupie za mleko spadła do poziomu 149,35 zł/hl, o...

Śledź nas

21,220FaniLubię to
395ObserwującyObserwuj
6,310SubskrybującySubskrybuj

Ostatnie artykuły