niedziela, 28 lutego, 2021

Jak rozwiązania firmy Kärcher mogą pomóc rolnikom?

-REKLAMA-
-REKLAMA-

Higieniczne warunki pracy zawsze były aspektem istotnym, lecz w obecnych czasach musimy kłaść jeszcze większy nacisk na czystość w naszym otoczeniu. Firmą ułatwiającą zachowanie higieny na najwyższym poziomie jest Kärcher, który oferuje myjkę wysokociśnieniową z podgrzewaniem wody typu HDS, z możliwością czyszczenia parowego. Wyemitowana para potrafi osiągnąć temperaturę aż 155°C ! Chociaż nie ma certyfikowanych sposobów na zwalczenie koronawirusa to badania naukowe donoszą, że ginie on temperaturze wyższej niż 60°C. Dzięki wysokiej temperaturze wypuszczanej pary patogeny nieodporne na działanie wysokich temperatur, do jakich zalicza się koronawirus zostają skutecznie usunięte. Dodatkowa możliwość pracy z środkami czyszczącymi z zastosowaniem lancy pianowej uskutecznia wyeliminowanie zagrożenia pozostawiając idealnie czystą przestrzeń.

DO WALKI Z ASF i H5N8

To nie pierwszy raz gdy urządzenie z systemem HDS było zalecane do walki z wirusami. Stosowanie ich było rekomendowane przez instytucje publiczne w walce z ptasią grypą i ASF. Energia cieplna odgrywa kluczową rolę w przyspieszeniu i poprawie efektywności procesu czyszczenia. Dajmy na to sytuacje z życia wziętą- mycie naczyń. Pod zimnym strumieniem wody, tłuszcz i resztki jedzenia schodzą mozolnie wydłużając czas spędzony przy zlewie. Ta sama sytuacja odnosi się do profesjonalnych prac czyszczących.  Zastosowanie  wysokiej temperatury  zapewnia usunięcie brudu: przyrost temperatury o każde 10°C przyspiesza procesy chemiczne i skraca o połowę czas reakcji. Zastosowanie gorącej wody może skrócić całkowity czas czyszczenia nawet o 40%,co prowadzi do optymalizacji kosztów. Ponadto powierzchnie, które są czyszczone gorącą wodą, pozostają lekko podgrzane co przyspiesza proces schnięcia.

WSZECHSTRONNOŚĆ JEDNEGO URZĄDZENIA

Urządzenie świetnie sprawdzi się w miejscach trudno dostępnych, szczególnie przy czyszczeniu i dezynfekcji dużych powierzchni, takich jak sufity, ściany, podłogi, okna, bramy, a także kojce dla zwierząt oraz urządzenia do pojenia i karmienia. W rolnictwie znajdą zastosowanie przy pracach dezynfekcyjnych i czyszczących w oborach, kurnikach, chlewach, itp. a także posłużą doskonale do dbania o czystość maszyn rolniczych i środków transportu. Jakby tego wszystkiego było mało Kärcher w swojej ofercie posiada akcesorium WR 50 przeznaczone do  usuwaniu chwastów za pomocą gorącej wody pod ciśnieniem.

Urządzenia wysokociśnieniowe z podgrzewaniem wody są obecnie nieodzowne w miejscach, które wymagają najwyższych standardów higieny. Połączenie wysokiego ciśnienia i gorącej wody podgrzanej do 85 °C może znacznie zredukować liczbę drobnoustrojów nieodpornych na wysokie temperatury. Świadectwem efektywności są badania przeprowadzone w gospodarstwach rolnych, które wskazują, że za pomocą wyżej opisanej technologii można skutecznie usunąć od 70% do 80% wszystkich mikroorganizmów i patogenów. Pracując w trybie czyszczenia parowego skuteczność ta wzrasta do 99,99%.

Maria Chmal
źródło: materiały prasowe Kärcher

-REKLAMA-
Avatar
Agro Profil
Magazyn rolniczy Agro Profil tworzony jest przez redaktorów rolników. Praktyczne podejście do problemów jest dla nas najważniejsze.

Napisz komentarz

Dodaj odpowiedź

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Podobne artykuły

Ochłodzenie, ocieplenie i znowu ochłodzenie [POGODA]

W poniedziałek pojawi się pewien kłopot z temperaturą i wcale tak ciepło jak na mapie być nie musi. A to za sprawą mgieł, które...

Rekordowe ceny kukurydzy na mecie?

W minionym tygodniu na paryskiej giełdzie MATIF cena kukurydzy osiągnęła poziom 230 euro za tonę, czyli ponad tysiąc złotych. Dało to impuls do dalszego...

Rynek jaj. Na wartości tracą jaja ekologiczne i z wolnego wybiegu

Kolejny tydzień na rynku jaj obfitował w dalsze podwyżki spowodowane mniejszą podażą surowca. Nie zabrakło także niższych notowań, jednak dotyczyły one kategorii, które zazwyczaj...

Śledź nas

21,208FaniLubię to
395ObserwującyObserwuj
6,300SubskrybującySubskrybuj

Ostatnie artykuły