niedziela, 20 czerwca, 2021

Intensywnie popada, ale bez nawałnic

-REKLAMA-
-REKLAMA-

Wczoraj największe sumy opadów przekraczające 10-20 mm pojawiły się miejscami na Dolnym Śląsku, Mazowszu, Podlasiu, Lubelszczyźnie.

W chwili pisania prognozy pogody ogromna chmura z opadami deszczu rozciąga się od Czech po południowe Niemcy, Szwajcarię, południe Francji i dalej w kierunku Pirenejów.

Z każdą godziną strefa opadów przybliża się do Polski. Na pierwszej linii opady pojawią się na Dolnym Śląsku (najintensywniejsze), południu Lubuskiego i na Opolszczyźnie-opady powinny się pojawić około godziny 18:00/ 19:00. Po południowej stronie czyli na Górnym Śląsku i w Małopolsce możliwe liczne burze. Następnie strefa opadów około godziny 22:00 obejmie województwo Łódzkie, wschód i południe Wielkopolski, południe Kujaw a po północy Mazowsze, Mazury i Podlasie. Słabiej popada także na Warmii i w centrum województwa Kujawsko-Pomorskiego. Natomiast w województwie Świętokrzyskim  i na Lubelszczyźnie możliwe burze. Burze początkowo mogą występować także od Dolnego Śląska po Łódzkie, Mazowieckie i Podlasie.

Do godziny 19/00 to się jeszcze delikatnie może pozmieniać ( dlatego iż w Czechach nie ma jeszcze owej strefy i nie można jeszcze wyznaczyć dokładnych miast gdzie popada najmocniej i najdłużej) ale na chwilę obecną najwięcej deszczu powinno spaść od Jeleniej Góry, Wrocławia po Wieluń, Brzeziny, Mszczonów, Warszawę, Ostrołękę Suwałki. Tutaj lokalnie potrafiłoby spaść około 20-65 mm deszczu.

Jaka pogoda w środę?

Najważniejsze że mimo dużych opadów nie będzie w nocy nawałnic.

Jutro przed południem opady deszczu możliwe będą jeszcze na północnym wschodzie a z samego rana na wschodzie Łódzkiego i na Mazowszu.

Po południu opady możliwe będą jeszcze tylko na Podlasiu i w Bieszczadach oraz Tatrach.

W całym kraju powieje mocniejszy wiatr w porywach do 50-60 km/h z kierunków północnych.

Temperatura od około 20 st., na pochmurnym Podlasiu do +23/+26 st., na pozostałym obszarze.

Przygotował: Łukasz Sieligowski

 

 

mapa: www.meteomodel.pl

-REKLAMA-
Joanna Trzymkowska
Joanna Trzymkowska
Z rolnictwem związania jestem od najmłodszych lat. Swoje pierwsze doświadczenia zdobywałam w rodzinnym gospodarstwie. Skończyłam studia rolnicze i dalej rozwijam rolnicze pasje.

Napisz komentarz

Podobne artykuły

Upał będzie narastał [POGODA]

W nocy gorąco na zachodzie, północy i w centrum gdzie będzie od 20 do 23 stopni, a lokalnie na wybrzeżu do 24 stopni. Tym...

Nasz eksport zbóż poza UE zbliżył się do rekordu z poprzedniego sezonu

Od początku sezonu 2020/21 eksport wszystkich zbóż z Polski (poza UE) wynosi 3,34 mln ton i jest o 3% większy w stosunku do analogicznego...

W nocy na zachodzie i północy powyżej 20 stopni [POGODA]

Dziś wieczorem największa szansa na burze jest w rejonie Świnoujścia, Dziwnowa- tu już teraz wiadomo, że popada niemalże na pewno. W nocy wszystkie opady...

Śledź nas

22,339FaniLubię to
395ObserwującyObserwuj
7,790SubskrybującySubskrybuj

Ostatnie artykuły