środa, 28 października, 2020
- REKLAMA -

Innowacyjna technologia zbioru słomy na polach firmy Goodvalley

-REKLAMA-
-REKLAMA-

Goodvalley ponownie inwestuje we współpracę z CLAAS. Polski oddział firmy zakupił dwie nowe prasy wielkogabarytowe QUADRANT 5300 RC oraz trzy ładowarki teleskopowe z serii SCORPION 756 VARIPOWER. Umowa została zrealizowana przy wsparciu dealera Agro-Land ze Śmielina.

Firma Goodvalley, która ma swoje gospodarstwa już w czterech krajach, znana jest z innowacyjnego podejścia do produkcji żywności przy jednoczesnym dbaniu o środowisko (m.in. posiada certyfikowany zerowy ślad węglowy). Intensywny rozwój przedsiębiorstwa wymaga rozbudowy parku maszyn, w czym od dłuższego czasu wspiera ją doświadczony dealer CLAAS – Agro-Land. Współpraca obu firm to efekt wieloletniego kontraktu, który obejmuje serwisowanie i sprzedaż części zamiennych.

– Wiosną 2020 r. dostarczyliśmy sześć ciągników serii AXION 900 (trzy modele 920 oraz trzy 940). Z kolei teraz zapewniliśmy Goodvalley narzędzia do efektywnego zbioru słomy w postaci dwóch pras QUADRANT 5300 RC oraz trzech ładowarek teleskopowych SCORPION. Marka CLAAS ponownie wykazała bezkonkurencyjność swoich maszyn, a także zaawansowaną technologię i niezawodność, która gwarantuje wykonanie pracy na najwyższym poziomie – mówi Angelika Wagner, dyrektor handlowy firmy Agro-Land, oddział Śmielin.

Dostarczenie do parku maszyn producenta żywności kolejnych sprzętów przez dealera Agro-Land to dowód na to, że marki premium, jaką niewątpliwie jest Goodvalley, cenią wysoką jakość przy maksymalnej korzyści automatyki oraz niezawodność maszyn rolniczych CLAAS oraz doskonałą obsługę przez Dealera – firmę Agro-Land.

Czysta i niezawodna technologia

Nowoczesna prasa QUADRANT 5300 RC cechuje się dużą wydajnością zbioru i prasowania bel o doskonałej gęstości. Jest to możliwe dzięki solidnemu mechanizmowi napędu tłoka i pełnej automatyce pracy komory wstępnej. Technologia cięcia za pomocą rotora ROTO CUT z 25 wyprofilowanymi nożami efektywnie tnie słomę, którą można jeszcze bardziej zagęścić w balocie słomy. – QUADRANT 5300 RC spełnia nasze wysokie wymagania odnośnie do wydajności i systemu pracy. Osiągnięta średnia waga balotów 500 kg bardzo nas satysfakcjonuje, a system wiązania bel oparty na pojedynczym supłaczu jest zgodny z naszym podejściem do ochrony środowiska. Bele wiązane są bez resztek sznurka, które stanowią problem w dalszej obróbce słomy, na co nie możemy sobie pozwolić, ponieważ słoma zostanie użyta jako wsad do naszych biogazowni – komentuje działanie prasy Christoffer Pedersen, główny menedżer produkcji roślinnej w Goodvalley.

– O wyborze CLAAS QUADRANT 5300 RC zdecydowały takie cechy, jak m.in. wysoka i stała jakość wiązania – supłacz prasy ma swoje korzenie w rozwiązaniu opatentowanym w 1921 r., od tego czasu palec supłacza,  jest stale rozwijany i unowocześniany. Model CLAAS QUADRANT 5300 RC zawiera sześć pojedynczych supłaczy z kontrolą napięcia sznurka – dodaje Paweł Baurycza, menedżer produktu CLAAS Polska.

Kolejnym niezwykle istotnym atutem technologii zastosowanej w QUADRANT jest to, że prasa może pracować z pełną wydajnością przy różnych rozmiarach pokosów czy rodzajach słomy. Jest to możliwe dzięki automatycznie sterowanej komorze wstępnej. Maszyna wytwarza dobrze uformowane baloty nawet w najtrudniejszych warunkach.

Maksymalny komfort pracy zapewnia przetestowana automatyczna regulacja ciśnienia prasowania. Układ regulacji dba o największe zagęszczenie każdej beli przy jednoczesnej ochronie prasy przed przeciążeniem oraz znacznie odciąża operatora w trakcie zbiorów. Prasa jest również łatwa w konserwacji i ma centralny układ smarowania sterowany elektronicznie z terminala ISOBUS.

Kompleksowe rozwiązanie

Flota maszyn CLAAS  w Goodvalley została uzupełniona o trzy ładowarki teleskopowe CLAAS SCORPION 756 VARIPOWER. Istotnym elementem żniw jest sprawne i szybkie zebranie uformowanych balotów. Ma to duże znaczenie zwłaszcza przy zmiennych warunkach pogodowych. SCORPION wyposażony jest w bezstopniowy napęd, który zapewnia dużą precyzję pracy, a jednocześnie niskie zużycie paliwa. – Ważnymi cechami SCORPIONA jest mocny układ napędowy pozwalający na ciągnięcie przyczep oraz udźwig wynoszący aż 5,6 T, dzięki czemu można układać kilka balotów na raz – komentuje Christoffer Pedersen. – Dzięki takiemu rozwiązaniu i optymalnej widoczności z kabiny jesteśmy w stanie pracować bardzo szybko i efektywnie. Zwożenie bel z pola wymaga zaangażowania tylko jednej osoby – dodaje.

Wsparcie od CLAAS na każdym kroku

Maszyny zostały dostarczone do Goodvalley przez Agro-Land na zasadzie kontraktu wynajmu. Przy tego typu działalności przedsiębiorstwa oraz skali produkcji ta forma sprawdza się najlepiej. Kompleksowa usługa oraz kwestie związane z odkupem maszyn to dodatkowe atuty przemawiające na korzyść CLAAS. Goodvalley ceni również to, że jasny i klarowny system najmu nie tylko pomaga zachować optymalną wysokość kosztów, lecz także daje gwarancję usług serwisowych (ochrona MAXI CARE) i pełnego ubezpieczenia pracy maszyn.

Umowa najmu określa również terminy przeglądów oraz definiuje wszystkie szczegóły związane z poprawnym użytkowaniem. Pozwala to na swobodną pracę i skuteczne planowanie wydatków w biznesplanie. Taki rodzaj współpracy coraz częściej jest doceniany przez gospodarstwa planujące kolejny krok w kierunku swojego rozwoju.

Avatar
Agro Profil
Magazyn rolniczy Agro Profil tworzony jest przez redaktorów rolników. Praktyczne podejście do problemów jest dla nas najważniejsze.

Napisz komentarz

Dodaj odpowiedź

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Podobne artykuły

W nocy front chłodny z zachodu ruszy na wschód kraju [POGODA]

Deszcz pojawi się na Warmii, Mazurach, północy Mazowsza i Suwalszczyźnie. Napada go około 2-6 mm. Tylko lokalnie między Gołdapią a Mławą może...

Po ile tuszka a po ile brojler? Połowa października w sektorze drobiarskim

Miniony tydzień nadal objawiał się niskimi cenami w skupach drobiarskich. Cena brojlerów oscylowała na poziomie 2,60-3,00 zł/kg a tuszek 3,80-4,60 zł/kg. Nie...

Dodatni indeks na GDT po raz trzeci z rzędu. Stabilna sytuacja na rynku mleka

Kolejny tydzień na rynku mleka mieliśmy do czynienia ze stabilnymi cenami. Na rynku krajowym poziom cen mleka w skupach utrzymywał się w...

Śledź nas

18,404FaniLubię to
350ObserwującyObserwuj
4,030SubskrybującySubskrybuj

Ostatnie artykuły

W nocy front chłodny z zachodu ruszy na wschód kraju [POGODA]

Deszcz pojawi się na Warmii, Mazurach, północy Mazowsza i Suwalszczyźnie. Napada go około 2-6 mm. Tylko lokalnie między Gołdapią a Mławą może...

Po ile tuszka a po ile brojler? Połowa października w sektorze drobiarskim

Miniony tydzień nadal objawiał się niskimi cenami w skupach drobiarskich. Cena brojlerów oscylowała na poziomie 2,60-3,00 zł/kg a tuszek 3,80-4,60 zł/kg. Nie...

Dodatni indeks na GDT po raz trzeci z rzędu. Stabilna sytuacja na rynku mleka

Kolejny tydzień na rynku mleka mieliśmy do czynienia ze stabilnymi cenami. Na rynku krajowym poziom cen mleka w skupach utrzymywał się w...

Podwyżki w skupach jaj. Jedna kategoria bije wszystkie pozostałe

W dniach 11-18 października sytuacja na rynku jaj była stabilna W większości rozpatrywanych kategorii zauważalne były podwyżki, niektóre sięgały nawet 5%. Która...

Czy posłowie wystraszyli się rolników? Posiedzenie Komisji Rolnictwa odwołane!

Potwierdziły się słowa senatora Jacka Marii Jackowskiego z PiS, który wczoraj w wypowiedzi dla Radia Wnet mówił, że ustawa o ochronie zwierząt...