poniedziałek, 8 marca, 2021

Groźny weekend: ogromne pożary w całym kraju

-REKLAMA-
-REKLAMA-

 

Miniony weekend dla wielu rolników, a także strażaków nie był łatwy. Wysokie temperatury w całym kraju, do tego susza doprowadziły do szeregu pożarów, gdzie płonęły pola ze zbożami, maszyny rolnicze, budynki i lasy.

W Konarzewie pod Poznaniem ogień strawił 80 ha zbóż i kilkanaście drzew. Ogromny dym unoszący się nad polami był widoczny nawet z bardzo daleka. Z ogniem długo walczyło kilkanaście jednostek straży pożarnej, ale udało się go opanować i ugasić.

Do kolejnego pożaru doszło również w Wielkopolsce, w powiecie gostyńskim gdzie w ogniu stanęło zboże na pniu. W akcji ratowniczej udział brało prawie 30 zastępów straży pożarnej, a także samoloty gaśnicze oraz rolnicy którzy swoim sprzętem rolniczym działali i tłumili ogień. Dużym niebezpieczeństwem była również sytuacja, że w pobliżu znajdowała się stacja benzynowa oraz zakład produkcyjny. Na szczęście ogień udało się opanować, jednak łacznie spłonęło ok 200 ha zbóż.

W ten weekend w Wielkopolsce wybuch również kolejny pożar, w hali należącej do zakładów mięsnych w miejscowości Siedlec w powiecie wolsztyńskim. Ogień pochłonął ogromną halę, w której znajdowały się auta dostawcze i samochód osobowy. Poza udało się opanować, przez co nie przeniósł się na pobliskie budynki.

W ogniu stanęły również zboża na plantacjach w województwie dolnośląski, w gminie Wąsosz. Łącznie spłonęło ponad 10 ha zbóż i 1,5 ha lasu. Zanim na miejsce dotarła straż pożarna, rolnicy tłumili ogień wykorzystując łopaty i piasek.

źródło: epoznan.pl/gostyn24.pl
fot. pixabay

-REKLAMA-
Joanna Trzymkowska
Joanna Trzymkowska
Z rolnictwem związania jestem od najmłodszych lat. Swoje pierwsze doświadczenia zdobywałam w rodzinnym gospodarstwie. Skończyłam studia rolnicze i dalej rozwijam rolnicze pasje.

Napisz komentarz

Podobne artykuły

ARiMR wzywa do uzupełnień dokumentacji!

Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa prosi rolników o niezwłoczne skompletowanie wymaganej dokumentacji, w tym szczególnie niezbędnych opinii, zaświadczeń i decyzji wydawanych przez organy administracji...

W ciągu dnia pogodnie [POGODA]

Po zachodzie słońca chmury będą się bardzo szybko rozpraszać. Wiatr osłabnie a to oznacza duży spadek temperatury. Nad ranem między Suwałkami a Kętrzynem może...

Internetowe urzędy dla rolnika

Cyfrowe "paszporty" żywności, System satelitarnego monitorowania upraw rolnych (S2MUR) i Cyfrowa transformacja administracji 2.0 (w tym platforma eRolnik)  – to systemy wdrażane przez Ministerstwo Rolnictwa...

Śledź nas

21,298FaniLubię to
395ObserwującyObserwuj
6,840SubskrybującySubskrybuj

Ostatnie artykuły