niedziela, 28 lutego, 2021

Groźny pożar pod Myślenicami. Mogli zginąć ludzie

-REKLAMA-
-REKLAMA-

Do potężnego pożaru doszło 9 września po godz. 20.00 w miejscowości Więciórka (gmina Tokarnia, powiat myślenicki, woj. małopolskie). Ogień zajął tam kilka budynków gospodarczych i dwa budynki mieszkalne. Zagrożone były także inne zabudowania.
Interweniowało aż 80 strażaków z 16 zastępów PSP i OSP z powiatu myślenickiego. Akcję strażakom utrudniał ciężki dojazd do miejsca pożaru i brak zbiorników wody w okolicy. Wodę trzeba było transportować z potoku oddalonego o 3 kilometry. Akcja trwała prawie 12  godzin.

Spłonęły dwa budynki

Ostatecznie doszczętnie spłonęły dwa budynki – jeden mieszkalny (ale niezamieszkały), oraz stodoła. Strażakom udało się ocalić trzy inne budynki w zwartej zabudowie – dwa mieszkalne i drugą stodołę. Na szczęście też nikt z mieszkańców nie ucierpiał.
Dodajmy, że wcześniej – w nocy z wtorku na środę, w tej samej miejscowości, w jednym z gospodarstw doszczętnie spłonęła stodoła. Wówczas ogień udało się ugasić po trzech godzinach akcji. Przyczyny obydwu zdarzeń są ustalane. Trwa też szacowanie strat.


Źródło: KP PSP w Myślenicach
Foto: OSP Bogdanówka
/ Piotr Małysz

-REKLAMA-
Robert Gorczyński
Robert Gorczyńskihttps://agroprofil.pl/
Działa na styku: instytucje, organizacje, problemy rolników. Zafascynowany etosem pracy rolnika, tradycjami i kulturą polskiej wsi.

Napisz komentarz

Dodaj odpowiedź

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Podobne artykuły

Nowe funkcje Operations Center

John Deere Operations Center zyskało nowy wygląd, charakter i nawigację, które sprawiają, że sama platforma jest łatwiejsza w obsłudze, a użytkownik ma poczucie większej spójności z najnowszą wersją...

Ile jest wart ciągnik John Deere po 5 latach?

Początek roku w sprzedaży nowych ciągników wygląda optymistycznie. Co skłania rolników do zakupów ciągników John Deere? Nowa maszyna – inwestycja na lata Początek roku w sprzedaży...

Shell wprowadza nowe środki smarne

Shell wprowadza na rynki europejskie portfolio neutralnych emisyjnie środków smarnych Shell ogłosił dziś, że będzie oferować klientom neutralne pod względem emisji dwutlenku węgla oleje i...

Śledź nas

21,215FaniLubię to
395ObserwującyObserwuj
6,310SubskrybującySubskrybuj

Ostatnie artykuły