niedziela, 7 marca, 2021

Gdzie tym razem spadnie deszcz? [POGODA]

-REKLAMA-
-REKLAMA-

W wielu regionach kraju w środę i czwartek trochę orosiło glebę. Niektórzy nadal czekają na opady. Gdzie tym razem możemy spodziewać się opadów deszczu?

Gęste mgły w wielu rejonach kraju

W nocy nasz kraj zaatakują gęste mgły. Najwięcej ich pojawi się od Kaszub po Wielkopolskę, Kujawy, Mazowsze, Łódzkie, Podkarpackie. Tutaj podczas mgieł możliwe będą przelotne opady mżawki. Na pozostałym obszarze sucho, ale chmur dużo. Wiatr słaby. Najchłodniejsza noc zapowiada się na południu i północy kraju. Lokalnie w okolicy Sejn oraz Zakopanego możliwe przygruntowe przymrozki. Na zachodzie i wschodzie około +6 stopni, a w strefie mgieł około +10 stopni.

Rześkie poranki

Jutro w większości kraju pojawi się tak zwane okno pogodowe. Po opadnięciu mgieł i niskich chmur w centrum oraz na południu i wschodzie powinno pojawić się słońce. Na zachodzie kraju od rana możliwe przelotne opady deszczu, które wieczorem dotrą do Gdańska, Torunia, Łodzi, Katowic. Na Kaszubach i w Wielkopolsce może miejscami spaść do 5-8 milimetrów deszczu. Na pozostałym obszarze od 0,1 mm do 3 mm deszczu. Wiatr jeszcze słaby. Na zachodzie kraju pod chmurami rześko. Nie cieplej niż +16 stopni. Na pozostałym obszarze około +18/+19 stopni, tylko na południu do +22 stopni. Spodziewam się jednak, że tam gdzie mgły  utrzymają się do południa temperatura nie przekroczy +15 stopni.

Wichury na początku tygodnia

Po przejściu kilku frontów w weekend około nocy z poniedziałku na wtorek w wielu regionach kraju przejdą wichury. Natomiast około 3-6 października w większości kraju pojawia się przygruntowe przymrozki. Jak przymrozki to znak, że niebo się wypogodzi.

 

Mapa opadów

-REKLAMA-
Bernadetta Ryńska
Bernadetta Ryńska
Rolnik z pasji i wykształcenia, doświadczenie czerpie prowadząc rodzinne gospodarstwo. Zainteresowania: hodowla roślin, nasiennictwo, innowacje w rolnictwie.

Napisz komentarz

Podobne artykuły

ARiMR ostrzega przed wypalaniem traw!

Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa ostrzega i przypomina, że wypalanie traw jest niezgodne z prawem. Grożą też za to surowe sankcje karne i cofnięcie...

Na rynku drobiu bezruch lub spadek cen!

Ożywienie w krajowych skupach jakie towarzyszyło nam przez zaledwie parę chwil wyhamowało. Nie obserwujemy obecnie wzmożonego popytu czy też znacznych ruchów cen. Za niemal...

Będą oceny wpływu na rolnictwo?

Jak ujawnił podczas czwartkowej (4 marca br.) wideokonferencji Komisarz Europejski ds. Rolnictwa i Rozwoju Wsi Janusz Wojciechowski, w czerwcu br. ogłoszona zostanie unijna Długofalowa...

Śledź nas

21,252FaniLubię to
395ObserwującyObserwuj
6,660SubskrybującySubskrybuj

Ostatnie artykuły