czwartek, 25 lutego, 2021
- REKLAMA -

Gastro Stypa w Bydgoszczy i pogrzeb polskiego rolnictwa

-REKLAMA-
-REKLAMA-

Wczoraj (29.10) na Starym Rynku w Bydgoszczy odbył się protest pod hasłem “Gastro Stypa”. Połączone siły bydgoskich restauratorów oraz rolników z województwa kujawsko-pomorskiego zorganizowały wymowną w swojej symbolice stypę zależnych od siebie branż.

Na płycie Starego Rynku w Bydgoszczy pojawił się długi, 72-metrowy stół przykryty czarnym obrusem i zastawiony pustymi talerzami. Nie ma gastronomii bez rolnictwa oraz rolnictwa bez gastronomii – to hasło przewodnie całego wydarzenia. Ograniczenia wprowadzone przez rząd oraz brak konkretnej pomocy dla branży gastronomicznej powoduje, że wiele restauracji jest na granicy zamknięcia.

W żałobnym przemarszu wniesiono również trumnę symbolizującą pogrzeb polskiego rolnictwa. W ten sposób po raz kolejny już rolnicy z Kujaw chcą podkreślić szkodliwą dla polskich gospodarstw politykę rządu. Domagają się całkowitego odrzucenia tzw. 5 dla zwierząt.

Polska gastronomia bazuje na wysokiej jakości produktach pochodzących z polskich gospodarstw. Działania prowadzące do likwidacji gospodarstw ograniczają restauratorom dostęp do dobrej żywności.

Jakub Kalitowski z Inicjatywy Rolniczej przekazał restauratorom symboliczny kosz z plonami. – Jesteśmy tu dlatego, że rząd dopadł nas tak samo jak was. Pamiętajcie, że jesteśmy z wami – mówił uczestnik protestu.

Nie ma dobrej gastronomii bez rolników. Wspieramy się i jesteśmy razem – mówił Marcin Szukaj, jeden z najbardziej rozpoznawalnych restauratorów w Bydgoszczy.

https://www.facebook.com/magazynrolniczy/videos/662254534475921

-REKLAMA-
Avatar
Agro Profil
Magazyn rolniczy Agro Profil tworzony jest przez redaktorów rolników. Praktyczne podejście do problemów jest dla nas najważniejsze.

Napisz komentarz

Dodaj odpowiedź

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Podobne artykuły

Polscy producenci rolni krytycznie o WPR

Federacja Branżowych Związków Producentów Rolnych, członek federacji COPA-COGECA, przedstawiła swoje stanowisko w kwestii zagadnień, które powinny zostać uwzględnione podczas negocjacji nad unijną Wspólną Polityką Rolną...

Czwartek najcieplejszy od 31 lat [POGODA]

Jeszcze tydzień temu na wschodzie było -20 stopni, zaś teraz na południowym zachodzie mamy +20 stopni. Pogoda zwariowała, a wraz z nią przyroda. W nocy...

Jak wykryć nadużycia?

Temat wysokości i właściwego wykorzystania dopłat  bezpośrednich od początku funkcjonowania tej formy unijnego wsparcia był przedmiotem wielu rolniczych sporów i dyskusji. Dominują tu dwa główne...

Śledź nas

21,173FaniLubię to
395ObserwującyObserwuj
6,290SubskrybującySubskrybuj

Ostatnie artykuły