sobota, 8 maja, 2021

Fundacja Zwierzęca Polana nie odróżnia gnojowicy od mleka

-REKLAMA-
-REKLAMA-

Wczoraj wieczorem, po blokadach dróg w całym kraju, po sprzeciwie rolników wobec piątki dla zwierząt, po pokazaniu, że się z tym nie zgadzają, na profilu jednej z fundacji ,,prozwierzęcej” pojawił się wpis, na którym udostępnione zostało zdjęcie z ww. blokad, gdzie rolnicy rozlewali gnojowicę na drogach. Owa fundacja dodała do tego zdjęcia kontrowersyjny opis – ,,Widzicie co leje się z cysterny? To mleko, mleko dawane przez krowy, wydajane po kilkadziesiąt litrów dziennie z każdej krowy”. Ten post idealnie obrazuje, jaką wiedze mają – albo raczej nie mają tej wiedzy – osoby, które tworzą takie fundacje. I właśnie te osoby, według nowej ustawy będą miały prawo wejść na gospodarstwo, w asyście policji, żeby ocenić jak utrzymywane są zwierzęta i zwyczajnie je rolnikowi odebrać.

Poniżej cała treść informacji.

Po tym, jak internet opłynęła ta informacja i wzburzyła szereg dyskusji, na profilu Fundacji pojawiły się przeprosiny ,,za pomyłkę”. Czy taka pomyłka powinna mieć w ogóle miejsce?!

Wiele ciekawych słów na ten temat powiedział nasz wczorajszy rozmówca, z którym spotkaliśmy się na wczorajszych blokadach dróg w Wielkopolsce. Poniżej nagranie, zachęcamy do wysłuchania.

Blokady zakończone, czas na podsumowania. Kilka słów od Adama, rolnika z Wielkopolski.

Opublikowany przez Agro Profil Środa, 7 października 2020
-REKLAMA-
Avatar
Agro Profil
Magazyn rolniczy Agro Profil tworzony jest przez redaktorów rolników. Praktyczne podejście do problemów jest dla nas najważniejsze.

Napisz komentarz

  1. Jestem już emerytką . Wychowałam się na wsi i rozumiem problemy rolników. Wiem jedno, globalnie patrząc na politykę tego nierządu, że zaciskają nam pętlę na szyi. Te wszystkie ustawy, od czasu STOŁU BEZ NÓG, szły w tym kierunku. Teraz mamy efekt długo planowej polityki tych gadów, co nami zarządzają. Jedynym ratunkiem dla tej sytuacji mogą być oddolne inicjatywy rolników. W tej chwili jesteście poważną siłą i powinniście to wykorzystać. Nie rozumiem, dlaczego Michał nie bierze tego pod uwagę? Macie ziemię, macie place, zacznijcie to wykorzystywać. Twórzcie spółdzielnie i wspierajcie się na wzajem. Twórzcie wewnętrzne rynki zbytu, my Polacy chętnie w tym weźmiemy udział! Protesty, są wskazane, ale jakich zmian dokonaliście do tej pory? Olewają cały naród, a was się mają bać? Trzeba zacząć walczyć z nimi ich własną bronią, inaczej nie wygramy.

Dodaj odpowiedź

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Podobne artykuły

Niedzielny poranek bezwietrzny na wschód od Wisły [POGODA]

W nocy za sprawą pogodnego nieba na wschodzie kraju będzie zimno. Na Podlasiu temperatura spadnie do -1/0 stopni. Na wschodzie około 0/+1 stopnia, przy...

Firma CLAAS ułatwia zarządzanie danymi

Do opracowania skutecznej strategii nawożenia, ochrony roślin i siewu potrzebne są między innymi dokładne informacje o plonach z ostatnich lat oraz o różnicach w plonowaniu w zależności od strefy pola....

Czy kapryśna wiosna zagraża uprawom w krajach UE?

Zaledwie kilka dni temu zmagaliśmy się z załamaniem pogody. Europejskie kraje zalała fala chłodu, co miało destrukcyjny wpływ na tereny sadownicze. Przymrozki dotknęły m.in....

Śledź nas

21,924FaniLubię to
395ObserwującyObserwuj
7,660SubskrybującySubskrybuj

Ostatnie artykuły