czwartek, 4 marca, 2021

Finisz konsultacji strategii WPR

-REKLAMA-
-REKLAMA-

Jeszcze tylko do jutra, 15 lutego br. zgłaszać można uwagi do polskiego Planu Strategicznego dla Wspólnej Polityki Rolnej Unii Europejskiej. Ze względu na to, że krajowe Plany Strategiczne państw członkowskich UE będą podstawą ustalania założeń unijnej WPR, a co się z tym wiąże unijnych dofinansowań do rolnictwa, warto zapoznać się z tym dokumentem i podzielić uwagami. 

Jak wziąć udział?

Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi informuje, że  propozycje rozwiązań przedstawione w projekcie Planu Strategicznego dla WPR w obecnym kształcie powstały podczas prac zespołów skupiających środowiska eksperckie, zaangażowane do oceny stanu oraz zidentyfikowania potrzeb rolnictwa i wypracowania sposobu ich realizacji.

Natomiast uwagi zgłoszone przez rolników i producentów rolno-spożywczych pomogą w wypracowaniu rozwiązań, mogących być szansą dla Polski w kształtowaniu przyszłych instrumentów interwencji, w tym finansowych. 

Zainteresowani udziałem w konsultacjach mają możliwość zapoznania się z projektem PS dla WPR i zgłoszenia swojego stanowiska poprzez specjalny formularz. Dokumenty dostępne są na stronie MRiRW pod linkiem: www.gov.pl/web/wprpo2020/konsultacje-spoleczne-planu-strategicznego-dla-wpr.

Źródło: MRiRW
Foto: Pixabay

-REKLAMA-
Robert Gorczyński
Robert Gorczyńskihttps://agroprofil.pl/
Działa na styku: instytucje, organizacje, problemy rolników. Zafascynowany etosem pracy rolnika, tradycjami i kulturą polskiej wsi.

Napisz komentarz

Dodaj odpowiedź

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Podobne artykuły

Komisarz Wojciechowski o Nowym Zielonym Ładzie

- To co się teraz dzieje w Polsce i w Europie przypomina tak zwany australijski wyścig, czyli taki w którym zawodnicy wchodzą w kolejne okrążenia...

Termiczna zima opanuje cały kraj [POGODA]

W nocy na froncie chłodnym od Wrocławia po Opole, Kraków, Rzeszów pojawią się opady deszczu, które o północy w górach przejdą w opady śniegu....

De Heus wykupił Golpasz

Z początkiem marca br. zaszła duża strukturalna zmiana na rynku produkcji i sprzedaży pasz. Stało się tak za sprawą zakupu całościowego pakietu udziałów firmy Golpasz...

Śledź nas

21,252FaniLubię to
395ObserwującyObserwuj
6,420SubskrybującySubskrybuj

Ostatnie artykuły