środa, 3 marca, 2021

Europa Środkowa po wielu dniach z ulewami wkracza w kolejny długi suchy okres [POGODA]

-REKLAMA-
-REKLAMA-

W poniedziałek o poranku w niemal całym kraju temperatura spadnie w pobliże 0/3 stopni powyżej zera- najzimniej od Podlasia, Lubelszczyzny po Mazowsze, Łódzkie i Ziemię Lubuską- tutaj także sucho i bez opadów. Na południu i północy więcej chmur z których miejscami popada niewielki do 1-2 mm deszcz, dzięki chmurom temperatura nie spadnie poniżej 4/6 stopni.

W ciągu dnia przelotne opady pojawią się na południu kraju- niewielkie do 2 mm, oraz na północy (Pomorze Gdańskie, Warmia, Mazury, Suwalszczyzna)- tutaj do 5 mm. Na pozostałym obszarze sporo słońca i sucho. Temperatura w najcieplejszym momencie podniesie się do 8 stopni na Roztoczu, Podkarpaciu i Suwalszczyźnie, 9/10 stopni na wschodzie i w centrum do 12 stopni na południu i 13/14 stopni na południowym zachodzie i zachodzie naszego kraju.

Wtorek

O poranku w niemal całym kraju bezwietrznie. Słaby wiatr, wilgoć w glebie i powietrzu to idealny przepis na mgły i niskie, gęste chmury między porankiem z godzinami południowymi- najwięcej ich będzie na Warmii, Mazurach, Mazowszu, Podlasiu, wschodzie Ziemi Łódzkiej i północy Lubelszczyzny. Po południu i tutaj wyjrzy słońce. Na pozostałym obszarze sucho i słonecznie od rana.  Temperatura spadnie do około 1/3 stopni na pochmurnym wschodzie i w centrum do -2/+2 stopni na północy, południu i zachodzie. Przy gruncie niemal wszędzie na zachodzie, środkowym wschodzie, południu i północy przymrozki.

W ciągu dnia w całym kraju sucho. Słonecznie będzie na zachodzie i południu od samego rana do wieczora. Na północy, wschodzie i w centrum chmury na zmianę ze słońcem. Temperatura coraz wyższa. Poczujemy przyjemne  11 stopni na północy i północnym wschodzie, 12/14 stopni na wschodzie i w centrum do 15 stopni na zachodzie i południu. Lokalnie na Podhalu i Śląsku Cieszyńskim wzrost temperatury do 17 stopni.

Środa

Będzie to pochmurny dzień na północy kraju. W ciągu dnia opady deszczu występować mają na północ od Zielonej Góry, Kalisza, Kutna, Warszawy, Siedlec – do 1-4 mm. Na Warmii, Mazurach, Suwalszczyźnie nawet do 9 mm. Będą to opady mżawki, słabego deszczu, który siąpić może przez cały dzień. Pokropi miejscami także w centrum, ale tu pojawi się trochę słońca. Bez opadów i sucho na południu kraju. W górach powieje wiatr halny, dzięki któremu na Podhalu zobaczymy już 20 stopni. Na całym południu temperatury wskażą około 17/19 stopni.  Na zachodzie, wschodzie i w centrum blisko 15/16 stopni. Najchłodniej na deszczowej północy- tam przeważnie około 10/12 stopni. Nieco chłodniej na Kaszubach i Suwalszczyźnie- zaledwie 8/9 stopni.

Czwartek

To będzie słoneczny dzień w całym kraju. O opadach nie ma nawet mowy. W górach powieje halny, dzięki czemu nawet w nocy będzie nie mniej niż 14/17 stopni. Na pozostałym obszarze nad ranem około 9/12 stopni Celsjusza. W ciągu dnia na południu słupki rtęci podniosą się do przynajmniej 21/22 stopni. Na zachodzie, wschodzie i w centrum około 18/20 stopni. Na północy również ciepło- tutaj nie mniej niż 15 stopni.

W kolejnych dniach temperatura spadnie w pobliże 9/12 stopni na północy, 10/14 stopni w centrum i 13/18 stopni na południu kraju. Opady się pojawią w formie przelotnej, znajdą się jednak takie miejsca, gdzie z frontów pod koniec tygodnia nie spadnie ani jedna kropla deszczu. Generalnie większych, ani nawet umiarkowanych opadów już nie widać. Wkroczyliśmy w suchy okres, który umożliwi jeszcze wszystkim zebranie kukurydzy z pola, bez topienia maszyn w polu.

-REKLAMA-
Avatar
Agro Profil
Magazyn rolniczy Agro Profil tworzony jest przez redaktorów rolników. Praktyczne podejście do problemów jest dla nas najważniejsze.

Napisz komentarz

Dodaj odpowiedź

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Podobne artykuły

Ostatnie chwile z ciepłym powietrzem [POGODA]

Już w nocy na zachodzie, wschodzie, północy i w centrum niebo szczelnie zakryją chmury z niewielkimi opadami mżawki. Temperatura spadnie tutaj nad ranem do...

AGRO-Unia przeciw projektowi KPO!

Dziś (3 marca br.), podczas specjalnej konferencji prasowej w centrum w Warszawy, Ogólnopolski Ruch Rolników AGRO-Unia odniósł się do konsultowanego obecnie rządowego projektu Krajowego...

IGC podniosła swoją prognozę zbiorów zbóż w tym sezonie

W swoim najnowszym raporcie Międzynarodowa Rada Zbożowa (IGC) zwiększyła globalną produkcję zbóż w sezonie 2020/21 do rekordowych 2,216 mld ton, w porównaniu z 2,210...

Śledź nas

21,246FaniLubię to
395ObserwującyObserwuj
6,360SubskrybującySubskrybuj

Ostatnie artykuły