sobota, 27 lutego, 2021

Dwa miliony ton ziarna w Osłej w ciągu siedmiu lat!

-REKLAMA-
-REKLAMA-

W wybudowanym przez firmę FEERUM kompleks magazynowy dla firmy Młynpol codziennie przyjmuje się minimum 800 ton ziarna zbóż, co daje niebywały wynik 2 milionów ton ziarna w trakcie 7 lat nieprzerwanej pracy. Obiekt w Osłej to jeden z największych obiektów suszarniczo – magazynowych, a jednocześnie najnowocześniejszy punkt przyjęć zboża w Polsce.

Obiekt w Osłej

Zakład Młynpol w Osłej to jeden z najnowocześniejszych i największych punktów przyjęć zboża w Polsce. Do zakładu ziarno zbóż dostarczają zarówno najwięksi producenci, jak również ci mniejsi.

Obiekt w Osłej od początku był budowany przez Feerum, jako wykonawcą generalnym. Pierwszy etap budowy trwał niecały rok, chociaż utrudniały to warunki pogodowe, a także konieczność częściowej wymiany gruntu. W skład obiektu wchodzi 8 płaskodennych silosów każdy o pojemności 9 000 ton, a także 6 silosów lejowych, których całkowita pojemność wynosi 6000 ton. Dodatkowo obiekt wyposażony został w wysokowydajna suszarnię, której sprawne i efektywne działanie pozwala na obsługę dostawców nawet w trakcie żniw.

Ważne są parametry ziarna

Zarówno proces przyjęcia, jak i składowania sterowany jest komputerowo. Ziarno po dotarciu do zakładu jest poddane dokładnym, wielokierunkowym badaniom. Każda partia jest testowana przy użyciu metody tradycyjnej, a także nowoczesnej aparatury. – Zastosowaliśmy tutaj system pozwalający na monitorowanie i rejestrację parametrów magazynowanego surowca, dzięki temu w obiekcie Młynpol panują właściwe warunki przechowywania ziarna przez wiele miesięcy, bez obniżenia jego właściwości – mówi Wojciech Marciniszyn, dyrektor handlowy FEERUM S.A.

Ciągła ekspolatacja

Pomimo intensywnej eksploatacji obiektu zastosowane w kompleksie urządzenia transportowe nie wykazują nadmiernego zużycia, jest to możliwe dzięki wysokiej jakości produktów FEERUM. – Jesteśmy bardzo zadowoleni ze współpracy z FEERUM. Wszystkie sugestie, które pojawiły się w trakcie projektowania obiektu oraz te, które pojawiły się w okresie wieloletniej eksploatacji obiektu zostały zrealizowane w pełni. Ważne jest dla nas wsparcie działu serwisowego FEERUM w bezproblemowej wymianie części, które podlegają zużyciu. Sprawny serwis w przypadku kompleksu  pracującego 365 dni w roku to podstawa – podkreśla Jerzy Pelc, kierownik zakładu Młynpol w Osłej.

Łączna pojemność inwestycji zrealizowanych przez firmę FEERUM przekracza 3 mln m3. A produkty tej firmy są doceniane przez klientów w 12 krajach.

Na fanpage’u firmy FEERUM można zobaczyć krótki film ukazujący obiekt

https://www.facebook.com/feerumsa/videos/1449747245130416/

Feerum Osłej Feerum w Osłej

Fot. firmowe

-REKLAMA-

Napisz komentarz

Dodaj odpowiedź

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Podobne artykuły

Pochmurno i rześko [POGODA]

W nocy z soboty na niedzielę w całym kraju chmur ma przybywać, do wystąpienia o poranku całkowitego zachmurzenia na północy i w centrum kraju....

33 nowe odmiany zbóż w Krajowym Rejestrze

W Krajowym rejestrze przybywa odmian. W dniu 24 lutego 2021 roku odbyło się posiedzenie Komisji ds. rejestracji odmian roślin zbożowych. Ze względu na pandemię, posiedzenie odbyło...

Hodowcy norek pod drzwiami Ministra!

Niezaszczepieni lekarze pobierający próbki na obecność koronawirusa, brak jakichkolwiek rozmów z Ministrem Rolnictwa i Rozwoju Wsi Grzegorzem Pudą i widmo masowej likwidacji polskich hodowli...

Śledź nas

21,199FaniLubię to
395ObserwującyObserwuj
6,290SubskrybującySubskrybuj

Ostatnie artykuły