środa, 3 marca, 2021

Deszczowy front odchodzi w zapomnienie [POGODA]

-REKLAMA-
-REKLAMA-

Niestety w poniedziałek nie popadało w całym kraju. Będą do końca takie miejsca, gdzie nie spadnie ani jedna kropla deszczu, co wpłynie na stopniowy powrót suszy do znacznej części kraju.

O ile susza jest zmorą warzywników, ucieszy żniwiarzy.

Po suchym wtorku, w środę również bez opadów, a na niebie pojawi się sporo słońca. Po południu pokropi miejscami od Podlasia po Warmię, Mazury, Pomorze Zachodnie i Gdańskie oraz północne Mazowsze i Kujawy. Przeważnie jednak nie spadnie chociażby kropelka.

Wiatr o poranku powieje słabo. W godzinach południowych i popołudniowych porywy wiatru przekroczą 40 km/h na północy i 20-30 km/h na zachodzie, południu, wschodzie i w centrum kraju. Wiatr zwiększy odczucie chłodu, a te i tak będzie duże, ponieważ o poranku temperatura spadnie do zaledwie 5/11 stopni. Najcieplej na południowym wschodzie i wybrzeżu. Najchłodniej w centrum kraju oraz lokalnie na południu.

Rosa będzie zatem obfita o poranku.

W najcieplejszym momencie dnia możemy liczyć na 18/19 stopni na północy kraju, 20/21 stopni w centrum i na wschodzie, 22/23 stopni na zachodzie i południu. Lokalnie w okolicy Tarnowa, Cieszyna, Nysy, Legnicy odnotujemy 24 stopnie powyżej zera.

-REKLAMA-
Avatar
Agro Profil
Magazyn rolniczy Agro Profil tworzony jest przez redaktorów rolników. Praktyczne podejście do problemów jest dla nas najważniejsze.

Napisz komentarz

Podobne artykuły

AGRO-Unia przeciw projektowi KPO!

Dziś (3 marca br.), podczas specjalnej konferencji prasowej w centrum w Warszawy, Ogólnopolski Ruch Rolników AGRO-Unia odniósł się do konsultowanego obecnie rządowego projektu Krajowego...

IGC podniosła swoją prognozę zbiorów zbóż w tym sezonie

W swoim najnowszym raporcie Międzynarodowa Rada Zbożowa (IGC) zwiększyła globalną produkcję zbóż w sezonie 2020/21 do rekordowych 2,216 mld ton, w porównaniu z 2,210...

Sprawdź czy nie zawieszą ci renty albo emerytury?

Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego podała wysokości nowych kwot miesięcznego przychodu decydujących o zmniejszeniu lub zawieszeniu świadczeń emerytalno-rentowych od dnia 1 marca 2021 r. A zatem...

Śledź nas

21,246FaniLubię to
395ObserwującyObserwuj
6,360SubskrybującySubskrybuj

Ostatnie artykuły