sobota, 27 lutego, 2021

Czy pogoda będzie sprzyjać zbiorom jęczmienia? [POGODA]

-REKLAMA-
-REKLAMA-

Żniwa jęczmienne można w sobotę zaczynać na wschodzie, zachodzie, południu i w centrum.

Pokropi bądź delikatnie popada do 1-3 mm z soboty na niedzielę w okolicy Szczecina, Reska, Miastka, Koszalina, Chojnic, Kościerzyny, Pucka, Łeby. Na pozostałym obszarze przez cały weekend sucho.

W sobotę nieco więcej chmur pojawi się na zachodzie i północy, ale w ciągu dnia sucho. W centrum niebo urozmaicą pojedyncze cumulusy dobrej pogody. Na południu i wschodzie od świtu do zmierzchu niebo niemal zupełnie bezchmurne.

W niedzielne przedpołudnie po nocnych delikatnych opadach na północy kraju pojawi się dużo chmur – jednak po południu i tam wyjrzy słońce. Na pozostałym obszarze zachmurzenie małe bądź będzie zupełnie bezchmurnie.

Temperatura w sobotę wyniesie od około 22-23 stopni na północnym zachodzie, 25 stopni na północy i wschodzie kraju, 26 stopni w centrum do 28-29 stopni na południu i południowym zachodzie kraju.

W niedzielę temperatura już wszędzie przekroczy 25 stopni. Najniższą wartosć na poziomie 25/26 stopni odnotujemy na Warmii, Pomorzu Gdańskim i Pomorzu Zachodnim. Na pozostałym obszarze około 27-28 stopni. Lokalnie na południu blisko 30 stopni.

Wiatr słaby na południu kraju. Na pozostałym obszarze powieje umiarkowanie do 25-35 km/h.

Z niedzieli na poniedziałek na zachodzie i północy przejdzie chłodny front, który w poniedziałek przesuwał się będzie przez centrum, południe i wschód kraju. Opady na nim będą wybitnie punktowe. Front odznaczy się głównie silniejszym wiatrem i większym zachmurzeniem.

W kolejnym tygodniu przeważać ma sucha i słoneczna pogoda. Opadów będzie jak na lekarstwo. Zrobi się jednak dużo chłodniej. Temperatury nocami w okolicy wtorku i środy obniżą się do 7/12 stopni. W ciągu dnia od 19 stopni na wybrzeżu do 21/24 stopni na pozostałym obszarze.

Dość często powieje silniejszy wiatr do 20/50 km/h.

Łukasz Sieligowski 

Agro Profil pomaga poszkodowanym na Podkarpaciu

-REKLAMA-
Avatar
Redakcja
Przygotowujemy dla Was zawsze najświeższe wiadomości z branży rolniczej. Newsy, wydarzenia, relacje, opinie. Widziałeś coś ważnego? Chcesz się z nami czymś podzielić? Napisz na adres redakcja@agroprofil.pl

Napisz komentarz

Podobne artykuły

33 nowe odmiany zbóż w Krajowym Rejestrze

W Krajowym rejestrze przybywa odmian. W dniu 24 lutego 2021 roku odbyło się posiedzenie Komisji ds. rejestracji odmian roślin zbożowych. Ze względu na pandemię, posiedzenie odbyło...

Hodowcy norek pod drzwiami Ministra!

Niezaszczepieni lekarze pobierający próbki na obecność koronawirusa, brak jakichkolwiek rozmów z Ministrem Rolnictwa i Rozwoju Wsi Grzegorzem Pudą i widmo masowej likwidacji polskich hodowli...

Ministerstwo Finansów o uldze inwestycyjnej

Temat wysokości i właściwego wykorzystania dopłat  bezpośrednich od początku funkcjonowania tej formy unijnego wsparcia był przedmiotem wielu rolniczych sporów i dyskusji. Dominują tu dwa główne...

Śledź nas

21,198FaniLubię to
395ObserwującyObserwuj
6,290SubskrybującySubskrybuj

Ostatnie artykuły