wtorek, 13 kwietnia, 2021

Czy będzie drugi nabór na komputery dla dzieci rolników?

-REKLAMA-
-REKLAMA-

Z uwagi na duże zainteresowanie ze strony rolników Krajowa Rada Izb Rolniczych zwróciła się do Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi Grzegorza Pudy z wnioskiem o ponowne uruchomienie naboru do programu pomocy na dofinansowanie kosztów zakupu komputerów stacjonarnych lub przenośnych (laptopów), wraz z niezbędnym oprogramowaniem i oprzyrządowaniem, przeznaczonych dla dzieci rolników. 

Aż 39 tysięcy wniosków

Przypomnijmy, że pierwszy nabór zakończył się 30 grudnia 2020 r. A wdrażająca program Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa zarejestrowała około 39 tysięcy wniosków na łączną kwotę dofinansowania w wysokości około 58,4 mln złotych. 
Przy czym najwięcej wniosków złożono w województwach: mazowieckim – 6,23 tysięcy; lubelskim – 5,14 tys.; małopolskim – 4,66 tys.; wielkopolskim – 3,79 tys. 
Dofinansowanie w wysokości 1 500 zł na rodzinę można było otrzymać na zakup komputera stacjonarnego lub przenośnego (laptopa) wraz z niezbędnym oprogramowaniem oraz „myszą”, klawiaturą i ładowarką. Zakupu należało dokonać w terminie od 10 grudnia 2020 r. do 31 marca 2021 r., a fakturę potwierdzającą ten fakt, trzeba przedłożyć do 15 kwietnia 2021 r., w biurze  powiatowym Agencji, którego kierownik w konkretnym przypadku wydał decyzję o przyznaniu pomocy. 

Kryterium wieku i termin

Na obecnym etapie KRIR wnioskuje też do Ministra o zmianę kryteriów dotyczących przyznania pomocy. Zdaniem samorządu rolniczego pomoc powinna być udzielana dla dzieci i młodzieży uczącej w szkołach podstawowych, średnich i studiującej, niezależnie od ich wieku. Wniosek KRIR dotyczy też wydłużenia czasu przyjmowania wniosków, bo w ocenie Izby krótki termin wcześniejszego naboru i ograniczenia wiekowe spowodowały, że wiele rodzin nie mogło skorzystać z tej formy pomocy. 

Źródło: KRIR
Foto: Pixgabay

-REKLAMA-
Robert Gorczyński
Robert Gorczyńskihttps://agroprofil.pl/
Działa na styku: instytucje, organizacje, problemy rolników. Zafascynowany etosem pracy rolnika, tradycjami i kulturą polskiej wsi.

Napisz komentarz

Dodaj odpowiedź

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Podobne artykuły

Front w środę zacznie się cofać. Zwiastuje to duże ocieplenie [POGODA]

W nocy sucho z przejaśnieniami będzie od okolic Olsztyna po Grudziądz, Kaszuby, Piłę, Poznań, Ziemię Lubuską, Pomorze Zachodnie oraz miejscami od Sudetów po Leszno-...

Hodowcy wzywają Komisarza Wojciechowskiego. Bezmięsna dieta wbrew nauce!

W Europie i w Polsce, w wielu instytucjach i środowiskach rolniczych, toczy się burzliwa dyskusja na temat przyszłego kształtu unijnej Wspólnej Polityki Rolnej. Ważną...

Rynek wołowiny. Rok temu o takich cenach można było tylko pomarzyć

W kraju rynek wołowiny jest stabilny. Rok temu ceny wołowiny były niemal o 15% niższe niż obecnie. Z jednej strony to dobra nowina jednak...

Śledź nas

21,712FaniLubię to
395ObserwującyObserwuj
7,330SubskrybującySubskrybuj

Ostatnie artykuły