niedziela, 11 kwietnia, 2021

Czwartek najcieplejszy od 31 lat [POGODA]

-REKLAMA-
-REKLAMA-

Jeszcze tydzień temu na wschodzie było -20 stopni, zaś teraz na południowym zachodzie mamy +20 stopni. Pogoda zwariowała, a wraz z nią przyroda.

W nocy niewielkie przymrozki pojawią się tylko wzdłuż Bugu, Roztoczu oraz w kotlinach górskich. Na zachodzie i północy temperatura nie spadnie poniżej 4-6 stopni. W centrum około 2-4 stopni. Najcieplej w regionach podgórskich, gdzie w nocy i nad ranem nie będzie mniej niż 7-10 stopni ciepła.

Czwartek zapowiada się z przepięknym słońcem od rana do wieczora. Bezchmurnie będzie na zachodzie, południu i w centrum, zaś trochę chmur po niebie popłynie na wschodzie i północy kraju- podobnie jak dziś.

Temperatura kwietniowo- majowa. Najzimniej będzie w rejonie Gołdapi- 11 stopni. Najcieplej w rejonie Makowa Podhalańskiego, Nysy, Legnicy, Brzegu- około 20-21 stopni.

Wiatr słaby, na zachodzie, północy i w centrum umiarkowany z południowego zachodu.

W piątek przemknie nad nami chłodny front- porosi do 1-3 mm tylko miejscami na wschodzie, południu, w centrum oraz od Kaszub po Szczecin. 

Powrotu śniegu i mrozu nie widać w perspektywie tygodnia. Jednak między niedzielą a wtorkiem nocami pojawią się przymrozki do -4/-1 stopnia, zaś w ciągu dnia od 4-6 na wschodzie do 5/9 stopni na zachodzie. Niestety nie widać opadów.

-REKLAMA-

Napisz komentarz

Dodaj odpowiedź

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Podobne artykuły

Ochłodzenie, ulewy, śnieżyce zaatakują południe i wschód Polski [POGODA]

Nad Rosją zrobiło się już bardzo ciepło, które zablokuje wędrówkę frontu chłodnego idącego znad Niemiec na wschód Europy- front utknie na południu i wschodzie...

Nowe wytyczne Ministerstwa i GIS

Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi i Główny Inspektorat Sanitarny ogłosiły ścisłe wytyczne dla producentów rolnych zatrudniających cudzoziemców przy tegorocznych pracach sezonowych w związku z...

Bardzo ciepła i słoneczna niedziela [POGODA]

Front, który w ciągu dnia psuł pogodę od Warmii po Wielkopolskę i Ziemię Lubuską w nocy wycofa się nad Niemcy co się rzadko zdarza....

Śledź nas

21,689FaniLubię to
395ObserwującyObserwuj
7,320SubskrybującySubskrybuj

Ostatnie artykuły