czwartek, 25 lutego, 2021
- REKLAMA -

Czeka nas pochmurny tydzień z opadami deszczu [POGODA]

-REKLAMA-
-REKLAMA-

Poniedziałkowy poranek w wielu regionach wschodniej, południowej, centralnej a także na Kaszubach, Warmii, Mazurach, Żuławach przyniesie liczne gęste mgły i zamglenia. Mgła spowije około 85% tych obszarów. Temperatura z racji chmur i mgieł w całym kraju nie spadnie poniżej 5 stopni. Wschód zanotuje 6/8 stopni. Południe, centrum i północ 10/12 stopni, zaś na zachodzie nawet 15 stopni.

Przez cały dzień pochmurno powinno być w całym kraju. Miejscami delikatnie pokropi bądź pomży z opadających mgieł. Będą miejsca gdzie mgły nie opadną przez cały dzień- największa na to szansa jest na Warmii, Mazurach, północy Mazowsza, Podlasiu, zaś wieczorem ponownie rzucą się na wschodzie, południu i w centrum.

W południe będzie bardzo ciepło jak na listopad i to pomimo chmur- maksymalne wartości zanotowane zostaną między  Świnoujściem, Szczecinem, Świebodzinem a Zieloną Górą i będzie to nawet 19/20 stopni Celsjusza. Na północy około 15/17 stopni. W centrum i na południu 14/16 stopni. Na wschodzie do 13 stopni.

Przez cały dzień wiatr na wschodzie, południu i w centrum słaby bądź będzie zupełnie bezwietrznie. Na zachodzie i północy powieje do 20 km/h.

Wtorkowy poranek gorący. Temperatura zatrzyma się na poziomie 11/15 stopni. Na wschodzie z mgieł popada mżawka.

W ciągu dnia słońce błyśnie na Warmii, Pomorzu Gdańskim, Pomorzu Zachodnim, północnym zachodzie Mazowsza (po południu). Około południa słońce obejmie też Kujawy- najpierw rejon Świecia, na końcu okolice Kowala, Włocławka. Chmury na zmianę ze słońcem na Ziemi Lubuskiej i Wielkopolsce- im bliżej Gorzowa, Piły, Gniezna tym więcej słońca- południe tych województw raczej pochmurne. Na wschodzie, południu, w centrum oraz na Dolnym Śląsku pochmurno i chwilami może pokropić deszcz. Raczej więcej jak 1 mm nigdzie nie spadnie.

Temperatura w południe sięgnie 12 stopni na Pomorzu Zachodnim, 14/15 stopni na północy, południu i w centrum do 17 stopni od Terespola po Lublin i Rzeszów. W Przemyślu możemy mieć nawet 19 stopni. Wiatr nadal słaby  do 15 km/h. Tylko na zachodzie i północy umiarkowany do 30 km/h.

Z wtorku na środę i w środę nadciągnie do nas niż z intensywniejszym deszczem- ale nie popada wszędzie.

Według dzisiejszej wersji, w nocy mocniej popada na Dolnym Śląsku, Opolszczyźnie, druga cześć nocy deszcz przyniesie na Ziemi Łódzkiej, południu i wschodzie Wielkopolski, południu Kujaw, Górnym Śląsku- opad do 5-12 mm.  W środowe przedpołudnie popada na Podlasiu, Mazowszu, Mazurach, wschodzie i południu Warmii, wschodzie Ziemi Łódzkiej, zachodzie i północy oraz w centrum Świętokrzyskiego, zachodzie i północy Małopolski. Po południu popada na Podkarpaciu w Lubelskim i w Małopolsce.

Pokropi miejscami również na północy. Na zachodzie w środę sporo słońca, które do zachodu słońca obejmie również Pomorze Gdańskie, Kujawy, zachód Ziemi Łódzkiej, Opolszczyźnie i Dolnym Śląsku.

W środę o poranku na północnym zachodzie oprócz mgieł możliwe będą przymrozki. Na pozostałym obszarze z racji chmur nie mniej niż 4/8 stopni. W ciągu dnia temperatura podniesie się już do tylko 7/11 stopni.

W czwartkowy poranek ponownie przymrozki opanują pojezierza. Największa szansa na nie wystąpi od Warmii i Mazur po Kujawy, Kaszuby, północ Wielkopolski. Na pozostałym obszarze pod chmurami około 3/6 stopni- tam gdzie lokalnie będą dziury w chmurach około 0 stopni.

Ogółem koniec tygodnia zapowiada się suchy, ale pochmurny, mglisty. Więcej przejaśnień pojawi się w weekend- z chmurami stratus i mgłami jest tak, że w jednym mieście mamy słońce cały dzień a kilka kilometrów dalej jest mgła i nisko wisząca chmura. Przy słabym wietrze nie da się wskazać dokładnych regionów ze słońcem. Tam gdzie niebo wypogodzi się na noc temperatura od razu spadnie do zera a nawet lekkiego minusa na 2 metrach. Pod chmurami nie mniej niż 4/6 stopni.

Podobnie będzie w dzień. Tam gdzie chmury i mgły słupki rtęci podniosą się do maksymalnie 4/6 stopni. W miejscach, gdzie wyjrzy słońce temperatura podniesie się do 10 stopni.

Zmieni się również napływ powietrza. Do środy powieje z zachodu. Potem z północy, zaś w weekend ze wschodu i południowego wschodu.

-REKLAMA-
Avatar
Agro Profil
Magazyn rolniczy Agro Profil tworzony jest przez redaktorów rolników. Praktyczne podejście do problemów jest dla nas najważniejsze.

Napisz komentarz

Dodaj odpowiedź

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Podobne artykuły

Przed nami powolne zmiany [POGODA]

W nocy na północnym zachodzie pojawi się front chłodny z niewielkim deszczem do 1-3 mm. Przed południem słabo do 1-2 mm popada na Ziemi...

Najcieplejszy dzień lutego w historii

Jeszcze tydzień temu panowała prawdziwa zima z dużym mrozem i śniegiem. Tymczasem dziś padł rekord temperatury dla lutego. W Makowie Podhalańskim odnotowano o godzinie...

Chiny planują zaimportować jeszcze więcej zbóż paszowych

To, że Chiny mają gigantyczny wpływ dowiedzieliśmy się nie raz. Niemal każde poruszenie na azjatyckim rynku ma swoje przełożenie na światowym parkiecie - niczym...

Śledź nas

21,175FaniLubię to
395ObserwującyObserwuj
6,290SubskrybującySubskrybuj

Ostatnie artykuły