poniedziałek, 1 marca, 2021

Cukrownie Krajowej Spółki Cukrowej wystartowały z kampanią buraczaną 2019/2020

-REKLAMA-
-REKLAMA-

Pierwsze kombajny buraczane pojawiły się już na polach plantatorów buraków cukrowych odstawiających buraki do cukrowni Krajowej Spółki Cukrowej S.A.

Rozpoczęcie kampanii buraczanej

Buraki w ramach wczesnych odstaw jako pierwsze trafiły 10 września do Cukrowni w Werbkowicach. 14 września skup i przerób buraków rozpocznie także Cukrownia w Malborku. Start kampanii cukrowniczej w Dobrzelinie, Kluczewie i Krasnymstawie planowany jest na 18 września. Jako ostatnie wystartują cukrownie w województwie kujawsko-pomorskim. Pierwsze transporty z burakami dotrą do Kruszwicy i Nakła nad Notecią 28 września.

Prace inwestycyjne i modernizacyjne

Krajowa Spółka Cukrowa S.A. deklaruje pełne przygotowanie do tegorocznej kampanii. Wzorem lat ubiegłych Spółka wprowadziła szereg prac inwestycyjno-modernizacyjnych w swoich fabrykach: plac w Kluczewie, dyfuzor w Krasnymstawie, linię oceny surowca w Kruszwicy. Zmodernizowano także Cukrownię w Malborku, linię podawania buraka w Nakle i linię brykietowania wysłodków w Werbkowicach.  W Dobrzelinie zainwestowano w nowe agregaty pompowe na produktowni. A to wszystko by tegoroczny przerób buraków przebiegał bez żadnych problemów. W kampanii 2019/2020 KSC S.A. obsługuje prawie 15 tys. plantatorów buraków cukrowych.

W kampanii 2019/2020 do użytku oddany zostanie Terminal Cukrowy KSC S.A. w  Porcie Gdańskim.

Krajowa Spółka Cukrowa S.A.

Krajowa Spółka Cukrowa S.A. powstała w 2002 roku. Jest największym w Polsce i jednym z najbardziej znaczących producentów cukru buraczanego w Europie. W skład koncernu wchodzi 7 cukrowni (Dobrzelin, Kluczewo, Krasnystaw, Kruszwica, Malbork, Nakło, Werbkowice) oraz Zakład Przetwórstwa Owocowo-Warzywnego „Polskie Przetwory” z siedzibą we Włocławku. Zlokalizowane na terenie pięciu województw cukrownie przerabiają rocznie około 6 milionów ton buraków uprawianych na areale ponad 100 tysięcy hektarów, a dostarczanych przez około 15 tysięcy Plantatorów. W kampanii cukrowniczej 2018/2019 spółka wyprodukowała łącznie ponad 910 tys. ton cukru. Jest to najlepszy wynik w historii firmy.

Produkty Spółki pod marką „Polski Cukier” sprzedawane są zaróno na rynku krajowym jak i międzynarodowym. Klientami KSC są nie tylko uznane firmy polskie ale i renomowane koncerny międzynarodowe. Budowana przez lata Grupa Kapitałowa Krajowej Spółki Cukrowej S.A. działa dzisiaj w pięciu sektorach rynku rolno-spożywczego. Największy udział nadal zajmuje przemysł cukrowniczy. Kolejne to przemysł cukierniczy, przetwórstwa owocowo-warzywnego, zbożowo-młynarski oraz przemysł ziemniaczany.

Do Grupy Kapitałowej KSC S.A. należą dzisiaj poza KSC S.A. cztery produkcyjne spółki zależne

  • Przedsiębiorstwo Zbożowo-Młynarskie „PZZ” w Stoisławiu S.A.,
  • Fabryka Cukierków „Pszczółka” Sp. z o.o.,
  • Przedsiębiorstwo Przemysłu Ziemniaczanego Trzemeszno Sp. z o.o.
  • Î.C.S.„Moldova Zahăr” SRL w Republice Mołdawii.

 

KSC. S.A

-REKLAMA-
Bernadetta Ryńska
Bernadetta Ryńska
Rolnik z pasji i wykształcenia, doświadczenie czerpie prowadząc rodzinne gospodarstwo. Zainteresowania: hodowla roślin, nasiennictwo, innowacje w rolnictwie.

Napisz komentarz

Podobne artykuły

We wtorek znów mocniej powieje [POGODA]

W nocy ma być na ogół pochmurno. Jedynie miejscami od Wrocławia po Opole, Kraków, Rzeszów na niebie można będzie zobaczyć gwiazdy. Temperatura spadnie do...

Burza wokół Zielonego Ładu

Zanosi się na gorącą rolniczą debatę i to już w czwartek 4 marca br. Wtedy to na internetowych łączach, w ramach  Dialogu Obywatelskiego – Europejski Zielony...

Zasiłek opiekuńczy przedłużony po raz kolejny!

Do 14 marca br. przedłużone zostaną uprawnienia do zasiłku opiekuńczego. To dobra wiadomość dla ubezpieczonych w Kasie Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego rodziców i opiekunów dzieci...

Śledź nas

21,226FaniLubię to
395ObserwującyObserwuj
6,320SubskrybującySubskrybuj

Ostatnie artykuły