piątek, 18 czerwca, 2021

Co zrobić, gdy brakuje ci gotówki na prowadzenie własnego gospodarstwa? Weź kredyt rolniczy!

-REKLAMA-
-REKLAMA-

Zwłaszcza jeśli jesteś rolnikiem i potrzebujesz środków na zakup potrzebnych sprzętów do prowadzenia swojego gospodarstwa rolnego, ale też na wszystko inne, co jest związane z rolnictwem, możesz ubiegać się w swoim banku o dotacje na wszystko, co potrzebne ci jest, by zacząć prowadzenie własnej działalności rolnej. Dokładnie, kredyt taki nazywa się kredytem rolniczym. Jest to bardzo podobny kredyt, do tego gotówkowego, jednak środki, na które bierzesz zapomogę, muszą być związane z prowadzeniem działalności rolnej, gospodarczej. Jakie są warunki dostania takiego kredytu? W końcu, na co dotacja może być przeznaczona? Jakie dokumenty należy przedstawić bankowi, by uzyskać taką zapomogę?

  1. Co należy przedstawić swojemu bankowi, by uzyskać kredyt? Jakie dokumenty?
  2. W co możesz zainwestować, kiedy otrzymasz już kredyt?
  3. Ile twój bank maksymalnie może pożyczyć ci pieniędzy?
  4. Czym różni się kredyt gotówkowy od rolniczego?

Jeśli jesteś rolnikiem, lub dopiero zaczynasz prowadzenie własnej działalności gospodarczej, warto ubiegać się o taki kredyt. Dochody z produktów rolnych na pewno pozwolą ci na spłacenie zaciągniętego kredytu. Tak więc oferty kredytów gotówkowych znajdziesz na totalmoney.pl. Zajrzyj na stronę internetową www.totalmoney.pl by porównać oferty banków i wybrać tę najbardziej korzystną dla ciebie. 

Co należy przedstawić swojemu bankowi, by uzyskać kredyt? Jakie dokumenty?

Na pewno twój bank będzie musiał sprawdzić wszystkie twoje dochody. Wybierz w tym celu zaświadczenie z Gminy o tym, ile pieniędzy otrzymujesz za prowadzenie swojej działalności gospodarczej. Przyda ci się także dokument o tym, jak duże jest twoje gospodarstwo. Oprócz tego będziesz musiał poinformować swój bank o tym, czy nie zalegasz z płaceniem podatku rolnego oraz składkami na ubezpieczenie społeczne w KRUSIE. Twój bank może poprosić cię także o przedstawienie dokumentu z Biura Powiatowego Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa, by potwierdzić zdolność kredytową.  Często banki, abyś mógł dostać kredyt, będą potrzebowały informacji o tym, czy posiadasz status rolnika. Niekiedy będziesz musiał też przedstawić zaświadczenie o możliwych dochodach za swoją działalność gospodarczą. Niekiedy instytucje finansowe mogą wymagać od ciebie, zabezpieczenia kredytowego. I mogą to być budynki gospodarcze albo grunty rolne.

W co możesz zainwestować, kiedy otrzymasz już kredyt?

Możesz ubiegać się o kredyt gotówkowy, rolniczy obrotowy, inwestycyjny, a także preferencyjny. Czym te formy wsparcia różnią się między sobą? Po pierwsze, kredyt rolniczy obrotowy najczęściej wydawany jest na przykład na zakup różnych nawozów, karm dla zwierząt hodowlanych, sadzonek, czy na koszty związane z naprawą różnych urządzeń, w tym także ciągników. Kredyt rolniczy inwestycyjny to pożyczka, którą rolnik może przeznaczyć na zakup pola, nowych maszyn, urządzeń, które będą niezbędne do prowadzenia własnej działalności gospodarczej, albo do budowy budynków gospodarczych. Kredyt preferencyjny różni się od innych tym, że może być opłacony przez Agencję Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa.

Ile twój bank maksymalnie może pożyczyć ci pieniędzy?

Kredyt rolniczy gotówkowy mieści się w przedziale od 50 000 zł do 500 000 zł. Z kolei kredyt rolniczy obrotowy to inwestycja, na którą bank może przekazać dotacje w kwocie maksymalnie 40 000 zł. Zaś kredyt inwestycyjny preferencyjny wynosi różnie, od 5 do 16 milionów złotych.

Czym różni się kredyt gotówkowy od rolniczego?

Tak więc kredyt rolniczy przeznaczony jest wyłącznie na cele związane z prowadzeniem swojej działalności gospodarczej. Z kolei kredyt gotówkowy oczywiście może być przeznaczony także na własną działalność rolną, ale też na inne cele, całkowicie niezwiązane z rolnictwem. A zatem kredyt rolniczy a kredyt gotówkowy jest do siebie bardzo podobny, jednak ten pierwszy jest wydawany wyłącznie rolnikom.

-REKLAMA-
Avatar
Agro Profil
Magazyn rolniczy Agro Profil tworzony jest przez redaktorów rolników. Praktyczne podejście do problemów jest dla nas najważniejsze.

Napisz komentarz

Dodaj odpowiedź

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Podobne artykuły

4,8 miliona ton żywności na śmietniku!

Dlaczego marnujemy aż 4,8 miliona ton żywności rocznie? Jak powstrzymać się od zbędnych zakupów jedzenia? Jak ograniczyć straty w rolnictwie i przetwórstwie? Czy są...

Gorąca noc na zachodzie i wybrzeżu [POGODA]

Po bardzo ciepłym, miejscami upalnym dniu noc już w całym kraju będzie ciepła. Najchłodniej na Warmii, Mazurach, Podlasiu, Lubelskim, Podkarpaciu i wschodzie Mazowsza- tu...

Podróbki na cenzurowanym

Europol wraz z instytucjami wspomagającymi zabezpieczył nielegalne środki ochrony roślin o wartości 80 milionów euro. 1 203 tony nielegalnych pestycydów o łącznej wartości niemal 80 milionów...

Śledź nas

22,331FaniLubię to
395ObserwującyObserwuj
7,780SubskrybującySubskrybuj

Ostatnie artykuły