piątek, 5 marca, 2021

Co z suszą i przymrozkami? Widać pewne zmiany [POGODA]

-REKLAMA-
-REKLAMA-

Dziś popaduje w ilości 3 do 15 mm deszczu u naszych południowych sąsiadów- grafika widoczna pod prognozą.

Na początku zmiany zajdą na słupkach naszych termometrów- wszystko wskazuje na to, że ta zmiana będzie trwalsza niż ostatnio a zostanie zapoczątkowana we wtorek na zachodzie i północy, oraz od środy na wschodzie kraju.

Wiatry. Te w tym tygodniu mają być słabe i umiarkowane- do maksymalnie 45 km/h na Dolnym Śląsku we wtorek. Na wschodzie i południu od środy prawie bezwietrznie.

Przymrozki. Na wysokości 2 metrów do wtorku/środy pojawiać się będą od Kaszub po Pomorze Zachodnie, północ Kujaw i Wielkopolski po zachodnią Wielkopolskę i Dolny Śląsk. W centrum, na południu, wschodzie i zachodzie przymrozki na 2 metrach odpuszczą we wtorek o poranku.

Przy gruncie przymrozki na północy i wschodzie kraju zdarzać się będą do piątku włącznie- bardzo możliwe, że te najniższe wartości pojawiać się będą tylko w zagłębieniach terenu i nie przy samym gruncie, a na wysokości 5-10 centymetrów ponad gruntem.

Na wysokości 2 metrów nad ranem w drugiej części tygodnia notować będziemy od +1/+3 stopni na północy i wschodzie, +2/+5 stopni w centrum i na południu, do +3/+6 stopni od Ziemi Lubuskiej po Dolny Śląsk i Opolszczyznę.

W najcieplejszym momencie dnia:

Warmia, Mazury, Podlasie, Pomorze Gdańskie, północ Lubelszczyzny i Mazowsza- do środy maksymalnie 10-13 stopni. Od środy do piątku około 14-16 stopni.

Lubelszczyzna, Kujawy, Mazowsze, Świętokrzyskie- do środy 12-14 stopni. Od środy 17-19 stopni.

Południe i zachód kraju-  do środy na południu 15 stopni, na zachodzie 16 stopni. W czwartek i piątek na południu 18-20 stopni, zaś na zachodzie (Szczecin, Gorzów, Wrocław, Opole) do 19-22 stopni.

Opady- tych do piątku nie będzie nigdzie w naszym kraju. Na niebie przeważnie błękit nieba.

Dziś na 6-7 dni przed przyszłym weekendem pojawia się szansa na chmury, w tym i możliwość opadów. Nie jest dziś znana skala opadów, region i natężenie. Zwyczajnie pojawia się nadzieja, a więcej na ten temat będzie można napisać za kilka dni- oby nic się nie zmieniło.

Wraz z chmurami miałoby się zrobić jeszcze cieplej- po 25 kwietnia i na początku maja mamy mieć noce na poziomie 5-13 stopni.

Łukasz Sieligowski

-REKLAMA-
Avatar
Redakcja
Przygotowujemy dla Was zawsze najświeższe wiadomości z branży rolniczej. Newsy, wydarzenia, relacje, opinie. Widziałeś coś ważnego? Chcesz się z nami czymś podzielić? Napisz na adres redakcja@agroprofil.pl

Napisz komentarz

Podobne artykuły

Rozpogodzi się w całym kraju [POGODA]

Jedynie do północy przelotny śnieg spadnie miejscami w okolicy Olsztyba, Elbląga, Mławy, Gdańska, Suwałk. Temperatura nad ranem spadnie do -8/-4 stopni na wschodzie i...

Szczepienia norek zamiast likwidacji hodowli?

Przez chwilę pojawiła się nadzieja na radykalną zmianę polityki Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi względem sytuacji na fermach norek amerykańskich. Jak pamiętamy MRiRW postawiło na...

Tendencje cenowe na krajowym rynku zbóż. Drożej już nie będzie?

Zapasy zbóż maleją co nadal wpływa na ich wysoką wartość w skupach jednak zauważalny jest spadek popytu na pszenicę ze strony importerów. Mniejsze zainteresowanie...

Śledź nas

21,252FaniLubię to
395ObserwującyObserwuj
6,530SubskrybującySubskrybuj

Ostatnie artykuły