czwartek, 25 lutego, 2021

Ciężkie deszczowe chmury nie chcą odpuścić

-REKLAMA-
-REKLAMA-

W nocy przelotne i dość intensywne opady występować mają wzdłuż wybrzeża i do 50 km w głąb lądu od wybrzeża.

Nad ranem mżawka popada w wielu miejscach w pasie od Suwałk po Warszawę, Mławę, Łódź i cały Dolny Śląsk.

Na pozostałym obszarze noc pochmurna, przeważnie sucha i tylko miejscami pokropi deszcz.

Temperatura spadnie do 3/7 stopni- najchłodniej tam, gdzie nad ranem pojawią się dziury w chmurach, tych jednak będzie bardzo mało.

Przed południem opady mżawki i drobnego deszczu zaczną postępować znad Słowacji nad Małopolskę, Góry Świętokrzyskie, zachód Podkarpacia i wschód Górnego Śląska- po południu opady dotrą nad południowe i częściowo wschodnie i zachodnie Mazowsze, wschód Ziemi Łódzkiej i Lubelszczyznę.

Na zachodzie i północy przez cały dzień występować mają przelotne opady deszczu na zmianę ze słońcem. W okolicy Darłowa, Koszalina chwilami padać ma ulewnie.

Na pozostałym obszarze po nocnych mżawkach w ciągu dnia sporo chmur, ale raczej sucho. Najwięcej słońca w piątek pokaże się na Warmii i Mazurach.

Temperatura w ciągu dnia podniesie się do maksymalnie 6/8 stopni na wschodzie i południu kraju, 9 stopni w centrum, na zachodzie i północy. Tylko w pasie od Wrocławia po Kujawy i Warmię możemy zanotować 11/12 stopni powyżej zera.

Wiatr na południu, wschodzie i środkowym wschodzie (wschód, południe i centrum Mazowsza) do południa powieje słabo w porywach do 20 km/h. Po południu wiatr powieje już umiarkowanie do 35 km/h. Na zachodzie i północy od rana porywy wiatru mogą dochodzić do 45 km/h. Wiatr powieje z północy i północnego wschodu.

-REKLAMA-
Avatar
Agro Profil
Magazyn rolniczy Agro Profil tworzony jest przez redaktorów rolników. Praktyczne podejście do problemów jest dla nas najważniejsze.

Napisz komentarz

Dodaj odpowiedź

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Podobne artykuły

Aktywiści żądają zakazu reklam mięsa!

Kolejne dzieło zostało wymierzone w hodowców zwierząt. Tym razem tyczy się zakazu reklamowania mięsa. Na pomysł wpadł niemiecki Greenpeace a wątek przejęła eurodeputowana Sylwia...

Fosfarm nowość w ofercie nawozowej Grupy Azoty

Oferta Grupy Azoty została wzbogacona o linię produktów Fosfarm, czyli nowoczesnych i przyjaznych dla środowiska nawozów NPK. Stanowią one racjonalne i efektywne źródło składników...

Na którym miejscu uplasowała się Polska w rankingu bezpieczeństwa żywności?

W 2020 już po raz 9. organizacja Economist Intelligence Unit (EIU) opublikowała Globalny Indeks Bezpieczeństwa Żywności (GFSI). Sponsorem publikacji jest Corteva Agriscience. W edycji 2020 GFSI...

Śledź nas

21,182FaniLubię to
395ObserwującyObserwuj
6,290SubskrybującySubskrybuj

Ostatnie artykuły